O sile głębokiego nawrócenia, czyli jak wiara zmieniła twórczość Francine Rivers?

0
2322

Pośród wielu autorek książek o tematyce religijnej, jedno nazwisko zasługuje na szczególne podkreślenie. Mowa oczywiście o Francine Rivers – wybitnej i niesłychanie utalentowanej amerykańskiej powieściopisarce chrześcijańskiej, twórczyni wielu znanych powieści.

Kilka faktów z życia Francine Rivers

Francine Rivers urodziła się w 1947 roku. Wychowywała się w bardzo wierzącej rodzinie. Jej matka była pielęgniarką, ojciec policjantem. I choć dorastała w duchu religijnych wartości, przez długi czas nie podzielała przekonań swoich rodziców. Swoją karierę literacką rozpoczęła na University of Nevada w Reno, zdobywając dyplom z języka angielskiego i dziennikarstwa. Jej pierwszy manuskrypt został opublikowany i sprzedany w 1976 roku, a kolejne jej książki z sukcesem były przyjmowane przez czytelników i nominowane do licznych nagród oraz wyróżnień. Francine Rivers będąc już żoną i matką trójki dzieci, a przy tym uznaną pisarką powieści romantycznych, przeżyła głębokie nawrócenie, które stało się dla niej inspiracją do tworzenia kolejnych książek. Szczególną popularność przyniosła jej napisana w 1986 roku „Potęga miłości”. Pierwszy raz opublikowana przez Bantam Books, a następnie wydana w 1991 roku przez Multnomah Publishers spotkała się z dużym uznaniem czytelników. Opowiada o losach prostytutki o imieniu Angel, która zakochując się w farmerze Michale Ozeaszu ulega nawróceniu, stając się gorliwą chrześcijanką. „Potęga miłości” inspirowana biblijną historią Gomer i Ozeasza uważana jest za klasyczne dzieło chrześcijańskiej fikcji i nieustannie zalicza się do kręgu najlepiej sprzedających się dzieł o tematyce religijnej.

Bestsellerowe powieści Francine Rivers

Od czasu „Potęgi miłości” w książkach autorstwa Francine Rivers zaczęły przebijać się wyraźne wątki teologiczne wyrażające przekonanie, że w życiu każdego człowieka potrzebna jest odwaga, którą można czerpać tylko z wiary w Boga. Bohaterowie stworzeni przez pisarkę to często osoby, których życie znalazło się nad przepaścią. Wyjściem z problemów i jednocześnie źródłem szczęścia jest dla nich wiara w Boga. Na koncie powieściopisarki jest  ponad 20 dzieł o tematyce silnie nawiązującej do chrześcijaństwa. Co ciekawe, wszystkie uznawane są za bestsellery (przetłumaczono je na 30 różnych języków) i zostały wielokrotnie nagrodzone lub nominowane do nagród, takich jak: RITA Award, Holt Mediolan czy innych. Spod pióra Francine Rivers, oprócz wspomnianej wcześniej “Potęgi miłości”, wyszła także „Purpurowa Nić”, „Ostatni zjadacz grzechu” czy „Dziecko pokuty”, które można nabyć w chrześcijańskiej księgarni Bogulandia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here