książka

Nie od dziś wiadomo, że tuż obok czworonożnego przyjaciela, to właśnie książka staje się najlepszym towarzystwem podczas chłodnych wieczorów, letnich popołudni, czy w czasie wolnym od codziennych obowiązków. Obecny rynek wydawniczy stara się sprostać, nawet najbardziej wymaganym czytelnikom powiększając swoją ofertę o warte uwagi powieści oraz serie książek, które pozostaną na długi czas w ich pamięci.

Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniej książkowej serii?

Warto na samym początku określić, czego oczekujemy względem treści książki, po którą pragniemy sięgnąć. Czy ma to być powieść obfita w elementy magicznego świata i nieszablonowych bohaterów, a może zupełnie odwrotnie poszukujemy książkowej serii pełnej krwawych zagadek oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji. To na pewno pomoże nam zawęzić liczną grupę o właściwie dobrane pod nasze preferencje powieści.

Kolejnym istotnym elementem jest ilość wydanych tomów. Najlepiej czytają się książki, których cykl doczekał się oficjalnego zakończenia, a czytelnikowi pozostaje jedynie zaopatrzyć się w jej kolejne odsłony. Natomiast sytuacja wygląda zupełnie inaczej w momencie, gdy na rynku została wydana jedynie część danej serii lub nie doczekała się jeszcze polskiego tłumaczenia, co oczywiście jest jedynie niewielką przeszkodą, ponieważ często, nawet niewielka przerwa w czytaniu rozmaitej fabuły sprawia, że jesteśmy jej jeszcze bardziej ciekawi, a nie dokończone wątki intrygują nas do takiego stopnia, że w zniecierpliwieniu czekamy na jej kolejne odsłony.

Najlepsze książkowe serie

J.K. Rowling- Harry Potter

Do uznanych na świecie serii zalicza się historię o młodym czarodzieju, która wciąż przyciąga uwagę nie tylko najmłodszej grupy odbiorców, ale również odnalazła swoje miejsce w biblioteczkach zarówno młodzieży, jak i dorosłych. Jest idealnym wyborem dla fanów magicznego świata pełnego nieoczekiwanych zwrotów akcji, ciekawych przygód oraz bohaterów, o których pamięć pozostaje na dłuższy czas w myślach czytelników i to właśnie dzięki tym aspektom nie pozostaje nic innego, jak pozwolić się zauroczyć piórze brytyjskiej pisarki.

Camilla Läckberg- Saga o Fjallbäce

Ta seria zdecydowanie dedykowana jest dla czytelników, którzy poszukują krwawych zbrodni, dreszczu emocji oraz wątku kryminalnego z elementami powieści obyczajowej, obok której nie sposób przejść obojętnie. Szwedzka pisarka za pomocą swojej twórczości nie tylko potrafi zbudować ekscytujące oraz mroźne napięcie w swoich książkach, ale również wypracowała doskonały zabieg trzymania czytelnika w niepewności, aż do ostatniej jej strony.

George R.R. Martin- Pieśń Lodu i Ognia

Seria Georga R.R. Martina to pozycja obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli rdzennej fantastyki, którzy pokochali „Władcę Pierścieni”. Seria Pieśń Lodu i Ognia przyciąga szerokie grono czytelników wielowątkową fabułą wypełnioną w liczne intrygi, oryginalnym zestawieniem postaci, gdzie każda z nich odgrywa ważną rolę w rozgrywającej się historii, a ponad to nie zabraknie mitycznych stworzeń oraz nowego, rozległego świata fantasy, który zdobył uznanie czytelników na całym świecie.

Powyższe serie książek jak i wiele innych możesz kupić w internetowym antykwariacie Amicus. Kliknij i Sprawdź całą ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here