Książki Grahama Mastertona

Jednym z najpopularniejszych twórców horrorów jest dzisiaj Graham Masterton. Po jego powieści sięga wielu fanów tego gatunku – literatury grozy. Od której lektury warto zacząć, zapoznając się z jego twórczością? Które książki wywołają najwięcej emocji? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Kim właściwie jest Graham Masterton?

Graham Masterton ma na swoim koncie kilkadziesiąt powieści, takich jak np. https://matfel.pl/tra-pol-225898-Graham-Masterton.html. Tworzy nie tylko horrory, ale również thrillery oraz powieści historyczne. Niewiele osób wie, że jest nawet autorem poradników z dziedziny erotyki. Swojej kariery pisarskiej nie zaczął jednak wcale jako pisarz. Pierwsze kroki w tej dziedzinie stawiał jako dziennikarz. Najpierw wydawał magazyn dla mężczyzn „Mayfair”. Potem był redaktorem naczelnym magazynu „Penthouse” i „Penthouse Forum”. Jednak to właśnie pisanie powieści przyniosło mu prawdziwą rozpoznawalność. Zadebiutował książką „Manitou”, opowiadającą o indiańskim szamanie narodzonym ponownie w obecnych czasach po to, by zemścić się na białym człowieku za doznane krzywdy. Powieść ta stała się bestsellerem, a z czasem została nawet zekranizowana.

Książki Grahama Mastertona – od czego zacząć?

Co zatem warto wybrać sięgając po raz pierwszy po powieści Grahama Mastertona? Na pewno warto rozpocząć od klasyki, czyli właśnie cyklu Manitou. Akcja pierwszej części toczy się we współczesnym Nowym Jorku. W tym właśnie mieście po trzydziestu latach odradza się duch największego indiańskiego szamana – Misquamacusa. Jako swoją pierwszą ofiarę wybiera młodą dziewczynę – Karen Tendy. Odradza się w jej ciele i rozpoczyna realizację mrocznego planu zemsty za dusze swoich braci. Zagrożony jest nie tylko Manhattan czy Nowy Jork. Walka może bowiem pochłonąć całą ludzkość. Na szczęście naprzeciw Misquamacusa postanawia stanąć jasnowidz Harry Erskine wraz z indiańskim szamanem – Śpiewającą Skałą. Czy zdołają uratować ludzkość? Tego można się dowiedzieć tylko sięgając po powieść, której autorem jest Graham Masterton.

Co jeszcze warto wybrać?

Po przeczytaniu pierwszej części cyklu Manitou na pewno każdy fan horroru będzie chciał sięgnąć po więcej. Na szczęście cała seria ma obecnie aż osiem części, co gwarantuje wiele godzin rozrywki. Graham Masterton tworzył je przez 39 lat. Cykl Manitou to punkt obowiązkowy dla każdej osoby chcącej zgłębiać twórczość Grahama Mastertona. Do kompletu warto jeszcze dorzucić cykl Wojownicy nocy, Sissy Sawyer, Nathan Underhill, Jerry Pardoe i Dżamilla Patel, a także cykl Rook. Poza tym Graham Masterton napisał kilkadziesiąt pojedynczych powieści, które równie mocno trzymają w napięciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here