uchwyty meblowe

Reprezentacyjny wygląd mebli zależny jest od zastosowanych w nich uchwytów meblowych. Niekiedy zmiana tych drobnych elementów może diametralnie poprawić image szafy, szafki lub całej meblościanki. Czy to przed zakupem nowych mebli, czy przy okazji remontu mieszkania, warto zapoznać się z aktualną ofertą rynkową uchwytów meblowych. Wyroby te występują współcześnie w wielu atrakcyjnych odsłonach. Znajdziemy gałki meblowe do pomieszczeń urządzonych w różnych stylach. Z czego wykonuje się najbardziej efektowne uchwyty meblowe?

Uchwyty drewniane

Można śmiało stwierdzić, że drewno było, jest i będzie najbardziej popularnym materiałem do produkcji gałek meblowych. Nie ma co się dziwić. Jest to surowiec, który można poddać licznym metodom obróbki. Do tego jest ekologiczny i trwały. Ogromny wybór uchwytów meblowych oferuje internetowy sklep Skandynawskie Uchwyty.

Katalog produktów wykonanych z drewna robi wrażenie. W sprzedaży są uchwyty zrobione z takich gatunków drzew jak: dąb, orzech włoski, brzoza, buk, sosna, wiśnia. Co istotne, wyroby dostępne są w swoich naturalnych odcieniach. Można także nabyć uchwyty drewniane pomalowane na kolor biały lub czarny. 

Na uwagę zasługuje szeroki wybór kształtów oraz rozmiarów uchwytów drewnianych. Z powodzeniem przystroimy nimi nowoczesne szafki kuchenne, jak i starodawną komodę. Pełna oferta drewnianych uchwytów znajduje się pod adresem internetowym: skandynawskieuchwyty.pl/uchwyty-meblowe-drewniane.

Uchwyty ze stali nierdzewnej

Kolejnym popularnym materiałem, z którego wytwarza się uchwyty meblowe, jest stal nierdzewna. Podstawowym atutem tego typu tworzywa jest jego trwałość. Są odporne na ścieranie oraz wilgoć, a także na działanie detergentów. Sprawdzają się zatem zarówno w warunkach domowych, jak i w miejscach o podwyższonej konieczności zachowania higieny.

Ze stali nierdzewnej tworzy się uchwyty podłużne, które nadają się do montażu w pionie i w poziomie. Nie ma jednak przeszkód, aby zakupić okrągłe lub kwadratowe gałki stalowe. W opcji są uchwyty polerowane lub matowe. Dużym uznaniem cieszą się także uchwyty stalowe lakierowane.

Uchwyty skórzane

Uznane marki meblarskie coraz częściej stosują w swoich wyrobach gałki wykonane ze skóry. Spotkać je można w różnego rodzaju meblach, w tym meblach kuchennych, biurowych i dedykowanych do salonu. Jedno jest pewne, skórzane uchwyty dodają elegancji i charakteru.

Zakupić można uchwyty stworzone ze skóry naturalnej, która poddawana jest szczotkowaniu, polerowaniu lub lakierowaniu. W opcji są także uchwyty wykonane z Pinatexu, czyli wegańskiego odpowiednika skóry. Pinatex wytwarza się z włókien liści ananasa. Skórzane uchwyty nadają się do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym i industrialnym. Świetnie komponują się w pomieszczeniach wyposażonych w skórzane fotele i kanapy.

Uchwyty ceramiczne

Uchwyty ceramiczne to produkty przeznaczone do miejsc, w których króluje zamiłowanie do tradycji. Współcześnie produkowane gałki ceramiczne oferowane są w wielu odsłonach. Dostępne są zarówno modele pasujące do kuchni urządzonych w stylu retro lub prowansalskim, jak i nowoczesnych wnętrz.

Ceramika to jeden z najstarszych surowców. Jest odporny na działanie wilgoci oraz wysokiej temperatury. Warto zwrócić uwagę na uchwyty ceramiczne, które występują w połączeniu z mosiądzem, chromem lub złotem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here