Grzejniki na podczerwień

Klimat w Polsce sprawia, że przez ponad pół kalendarzowego roku musimy dogrzewać domowe wnętrza. Sposobów na uzyskanie komfortu termicznego jest wiele, ale jeden z nich zasługuje na szczególną uwagę. Rzecz tyczy się grzejników na podczerwień, które zyskują coraz szersze grono zwolenników.

W jaki sposób działają grzejniki na podczerwień? Czy dzięki nim można oszczędzić na corocznych rachunkach za ogrzewanie?

Ogrzewanie za pomocą promieniowania podczerwonego

Promieniowanie podczerwone jest nam bardzo dobrze znane. Korzysta z niego wiele gałęzi medycyny. My zaś, na co dzień, możemy mieć do czynienia z promieniowaniem podczerwonym, wybierając grzejniki, które wykorzystują to zjawisko.

Promienie podczerwone są zdrowe i bezpieczne dla człowieka. Grzejniki, które bazują na ich właściwościach, można zatem z powodzeniem stosować w domowych wnętrzach. Ich działanie polega na pochłonięciu fal podczerwonych przez wszystkie istoty żyjące znajdujące się w danym pomieszczeniu, a także przez elementy wyposażenia. Następnie fale podczerwone zostają przekształcone na ciepło i w tej formie oddane.

Ta zasada działania sprawia, że uzyskuje się najwyższy komfort cieplny, jakiego nie jest w stanie zaoferować żaden inny system grzewczy. Szczegóły na temat pracy grzejników na podczerwień, można poznać, zaglądając na stronę https://econovli.pl/.

Oszczędnie, mimo zapotrzebowania na energię elektryczną

Grzejnik na podczerwień wymaga podłączenia do instalacji elektrycznej. Choć korzysta on z prądu, nie oznacza to jednak wysokich rachunków za prąd. Jak to się dzieje? Grzejnik potrzebuje energii elektrycznej tylko do uzyskania temperatury ustawionej w urządzeniu przez użytkownika. Następnie ciepło rozprowadzane jest po domowych wnętrzach przez długi czas, bez ciągłej pracy grzejnika.

Inne systemy grzewcze wymagają niemalże nieustannej pracy i ciągłego poboru prądu. To generuje koszty, szczególnie dotkliwe w najmroźniejszych miesiącach.

Pozostałe korzyści

Ogrzewanie na podczerwień przyjmuje postać paneli grzewczych, które są płaskie lub ukryte za taflą lustra bądź obrazu. To zaś oznacza znacznie większe możliwości aranżacyjne. Takie grzejniki można montować na ścianach, ale i na sufitach. Ich estetyka to kolejny walor, którego nie sposób nie zauważyć.

Co najważniejsze jednak, w domowych wnętrzach można liczyć na utrzymanie temperatury na tym samym poziomie, niezależnie od miejsca. Przy podłodze, na wysokości głowy oraz tuż pod sufitem, jest ten sam komfort termiczny. Za to brak cyrkulacji powietrza oznacza wyeliminowanie wzniecania kurzu znad kaloryfera i jego rozprzestrzeniania się. Tę zaletę docenią w szczególności alergicy oraz astmatycy.

Przed nami jeszcze kilka chłodniejszych miesięcy. Jeśli dotychczasowe grzejniki nie spełniają oczekiwań domowników, warto rozważyć instalację promienników podczerwieni. Będzie cieplej, z gwarancją łatwej obsługi, bez znacząco większych kosztów, za to z ciekawą estetyką domowych wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here