Włączniki światła inne niż wszystkie – funkcjonalne sterowanie oświetlenie

Do codziennego sterowania oświetleniem w domach najczęściej wykorzystuje się praktyczne włączniki. Coraz więcej osób zwraca obecnie uwagę nie tylko na ich prawidłowe rozmieszczenie, ale też na walory estetyczne każdej z ramek.

Czy zwykłe włączniki światła naprawdę mogą stać się dekoracją, wpisaną w całościową aranżację wnętrza? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Włączniki dekoracyjne – szeroki wybór możliwości

Wydawać by się mogło, że wszystkie włączniki światła są takie same. Nic bardziej mylnego. Tak naprawdę jest to niezmiernie szeroka gama mocno urozmaiconych akcesoriów elektrycznych, spełniających we wnętrzach równocześnie funkcje praktyczne i dekoracyjne.

Zapotrzebowanie na efektowne, piękne włączniki wśród architektów wnętrz i prywatnych osób jest na tyle duże, że producenci do swojej oferty wprowadzili wiele nowych modeli, różniących się między sobą szeregiem parametrów.

Materiały, z których wykonuje się ramki do włączników

Tym, co od razu w oczy rzuca się, jest oczywiście materiał, z którego wykonano ramkę włącznika. Standardowe produkty zazwyczaj wytwarza się z tworzyw sztucznych w różnych kolorach.

Wybór dostępnych na rynku opcji jest jednak znacznie szerszy. Można spotkać ramki z drewna, metalu, szkła, na niektórych umieszcza się dodatkowe elementy ozdobne, aby uzyskać jeszcze ciekawsze efekty dekoracyjne.

Kształt ramki

Różnice dotyczą też wielkości i kształtu oprawek. W dużej mierze zależy on oczywiście od rodzaju włącznika światła. Mogą być one choćby jedno lub dwuprzyciskowe, co przekłada się na ich parametry i rozmiar.

Zazwyczaj spotyka się zatem produkty kwadratowe lub prostokątne, choć istnieje też wiele ramek okrągłych i owalnych. Dzięki temu udaje się je wpisać w każdą aranżację.

Styl włączników światła

Na koniec pozostaje kwestia stylistyki ramek. Oprócz wspomnianych już wcześniej modeli klasycznych, można również spotkać włączniki retro, z pokrętłami lub przełącznikami. Nawiązują one wyglądem do modeli sprzed 50-60 lat lub nawet upodabniają się do elementów ozdobnych z czasów wiktoriańskich, co idealnie wpisuje się w przestrzenie o mocno historyzującym designie.

Na przeciwnym biegunie znajdują się włączniki nowoczesne, jak te dostępne na stronie: https://gajwer.pl. Zamiast przycisków składają się tylko z gładkiej, szklanej tafli. Panele dotykowe w różnych kolorach idealnie nadają się do wszystkich aranżacji minimalistycznych, choć warto też rozważyć wprowadzenie ich do pomieszczeń klasycznych lub art déco. Zwiększają funkcjonalność sterowania, zwłaszcza gdy postawi się na produkty, które można obsługiwać przy pomocy pilota, aplikacji lub komend głosowych.

Efektowne włączniki do domu – mnogość rozwiązań

Włączniki światła do domu bywają mocno zróżnicowane. Przede wszystkim jest to produkt o znaczeniu typowo użytkowym. Daje możliwość sterowania domowym oświetleniem.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby ramki zyskały efektowny design i stały się ciekawym uzupełnieniem kompleksowo zaplanowanej przestrzeni. Mogą nie tylko zapewniać światło, ale też naprawdę dekorować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here