fotel Profim

Profim to firma, która oprócz tego, że znana jest z designerskich mebli biurowych, słynie z produkcji ergonomicznych foteli. Czym się wyróżniają?

Fotele ergonomiczne Profim

Profim to producent mebli biurowych z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Łączy zasady ergonomii, jakości oraz oryginalnego wzornictwa, stając się jedną z najbardziej znanych firm na europejskim rynku. Meble Profim wykorzystywane są m.in. w przestrzeniach biurowych, salach konferencyjnych, hotelach, poczekalniach, ale też w prywatnych domach.

I jednymi z najbardziej znanych produktów tej marki są fotele ergonomiczne. Co je wyróżnia? Oprócz funkcjonalności, o której jeszcze raz napiszemy, nowoczesny, designerski wygląd. Krzesła i fotele do biurka, komputera często są nijakie, masywne, odstraszają wyglądem, czego nie można napisać o produktach Profim. Sprawiają one wrażenie lekkich, choć cechują się dużą wytrzymałością. Dostępne są w ciekawej kolorystyce, która ożywi każde biuro. I w zależności od konkretnego modelu, mogą być nowoczesne, czy eleganckie.

Czym wyróżnia się fotel Profim?

Fotel Profim jest zaprojektowany i wytwarzany w zgodzie z zasadami ergonomii (mildis.pl), co w praktyce oznacza, że sprzyja zachowaniu prawidłowej postawy ciała nawet podczas wielogodzinnego siedzenia. Dlaczego to podkreślamy? Ponieważ praca przy biurku, przed komputerem, nie jest zdrowa dla kręgosłupa, powoduje m.in. bóle pleców, drętwienie i sztywność mięśni. Aby zapobiegać jej konsekwencjom, wykorzystuje się m.in. fotele ergonomiczne o szerokim zakresie regulacji. Jakie rozwiązania znajdziesz w produktach Profim?

Już w najtańszych modelach możliwa jest:

  • regulacja wysokości siedziska;
  • regulacja wysokości uparcia;
  • regulacja kąta pochylenia oparcia (połączona synchronicznie z odchylaniem siedziska);
  • regulacja siły wymaganej do odchylenia oparcia (mało osób wie o tym, że im wyższa jest waga użytkownika, tym wyższy powinien być opór, aby krzesło było bezpieczne);
  • regulacja głębokości siedziska.

Wersje z podłokietnikami posiadają też możliwość regulacji ich położenia. Oprócz tego marka Profim podczas produkcji foteli ergonomicznych stawia na elastyczne oparcie, które dobrze dopasowuje się do ciała.

Natomiast droższe modele, jak np. AccisPro, mają takie funkcje, jak opcja dynamicznego siedzenia, którą zapewnia balansujące siedzisko, umożliwiające ruchy boczne.

Ile kosztuje, gdzie kupić fotel ergonomiczny Profim?

Od razu podpowiemy, że foteli ergonomicznych lepiej szukać w internecie. Po pierwsze dlatego, że wybór jest większy. A po drugie – ceny są znacznie korzystniejsze. Zdrowe krzesła do komputera to niemały wydatek. Jego ceny zaczynają się od ok. 800-1000 zł, nierzadko dochodzą do 3000 zł. W przypadku marki Profim średni koszt to 900-1200 zł. Kupując w internecie nie dość, że zwykle jest taniej, to łatwiej trafić na zniżki, rabaty (niekoniecznie musisz czekać na posezonowe wyprzedaże, ponieważ promocje trwają przez cały rok).

Krzeseł Profim szukaj w specjalistycznych sklepach z meblami ergonomicznymi. A jeśli nie wiesz, jaki model wybrać dla siebie, skontaktuj się z biurem obsługi klienta, które ci w tym pomoże – w przypadku sklepów, które sprzedają tylko takie produkty, łatwiej jest uzyskać kompetentną pomoc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here