Kłódka do piwnicy – jaką wybrać, by się nie rozczarować?

0
3454

Piwnice to pomieszczenia narażone na różne rodzaje zagrożeń. Do tych szczególnie niepożądanych należą włamania i kradzieże. Niestety, ale to właśnie w piwnicach przechowujemy różne przydatne i wartościowe sprzęty – na przykład rowery – które narażone są na takie akty wandalizmu. Dlatego, jeśli zależy ci na bezpieczeństwo swojego dobytku zdeponowanego w piwnicy, wówczas warto wybrać odpowiednią formę zabezpieczenia. Do najpopularniejszych należą kłódki – które występują w wielu wersjach, różniących się zarówno wytrzymałością jak i mechanizmem zabezpieczającym. Poniżej podpowiadamy – jak wybrać idealną kłódkę do piwnicy.

Kłódka do piwnicy – pałąkowa czy trzpieniowa?

Przystępując do wyboru kłódki, warto wziąć pod uwagę różne rodzaje tych urządzeń. Przede wszystkim – znajdziemy kłódki o budowie pałąkowej lub trzpieniowej. Pierwsze z nich to kłódki, które kojarzy każdy z nas. W ich budowie występuje korpus oraz wygięte ucho. Jego rozmiar może być różny – co stanowi duże ułatwienie w poszukiwaniu kłódki pasującej do naszej piwnicy.

Kłódki trzpieniowe mają zgoła inną budowę. Nie występuje w nich odstające ucho, ale właśnie trzpień, który wsuwa się i wysuwa z korpusu. Kłódki takie są zazwyczaj bardziej solidne i wytrzymalsze niż ich pałąkowe odpowiedniki. Ich minusem jest jednak kształt, który w wielu sytuacjach utrudnia możliwość zastosowania. Dlatego w przypadku drzwi do piwnicy, częściej decydujemy się na wybór kłódek pałąkowych.

Ważne parametry kłódek do piwnicy

Oprócz budowy warto również zwrócić uwagę na inne parametry dostępnych kłódek. Istotny jest przede wszystkim materiał, z którego dana kłódka została wykonana. Warto wybierać kłódki mosiężne, lub wykonane z innych stopów o wysokiej wytrzymałości. Jeśli mamy wątpliwość, czy dana kłódka została wykonana z materiałów wysokiej klasy, wówczas warto zwrócić uwagę na jej oznaczenia odporności i zabezpieczenia. Powinny zostać podane przez producenta na opakowaniu.

Kłódki różnią się także rozmiarami, w tym przede wszystkim (w przypadku kłódek pałąkowych) długością ucha. Ma ono duże znaczenie dla komfortu korzystania z kłódki. Niekiedy potrzebujemy kłódek o długich uchach, za pomocą których zepniemy kraty prowadzące do piwnicy. Rozmiar korpusu kłódki to sprawa nie mniej ważna. Typowa kłódka trzpieniowa jest szeroka na ok. 8-12 cm; kłódki pałąkowe są zazwyczaj mniejszych rozmiarów.

Ponadto, znajdziemy kłódki wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia oraz mechanizmy uruchamiające się w przypadku prób ich zerwania. Najnowocześniejsze kłódki uruchamiają alarm, emitują sygnały dźwiękowe lub w inny sposób dają znać o próbie sforsowania drzwi.

Gdzie szukać kłódek wysokiej jakości?

Wszystkim osobom, które pragną zabezpieczyć dostęp do swoich piwnic, polecamy zapoznać się z ofertą sklepu internetowego Sparta, dostępną pod adresem: https://www.sparta.com.pl/pl/klodki-i-sejfy. Składają się na nią setki różnego typu kłódek – zarówno pałąkowych jak i trzpieniowych – o różnych rozmiarach i innych parametrach.

Na ofertę składają się także kłódki wyposażone w specjalne atesty antywłamaniowe, które świadczą o ich poziomie bezpieczeństwa. Kłódki takie są trudne do zerwania, nawet przy użyciu specjalistycznych, elektrycznych urządzeń. Stanowią maksymalne zabezpieczenie naszego dobytku, uniemożliwiając wszystkim osobom niepożądanym dostęp do piwnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here