Każda placówka medyczna powinna być odpowiednio wyposażona. Jednym z nieodłącznych elementów są szafy przeznaczone do przechowywania dokumentacji medycznej. Szafy te mogą i powinny być zróżnicowane pod względem rozmiarów. W każdej placówce medycznej powinno się ich znaleźć tyle, aby zapewnić możliwość swobodnego przechowywania wszystkiego, co niezbędne. Mówiąc o szafach medycznych, należy wskazać na:

  • szafy kartotekowe – zazwyczaj mamy z nimi do czynienia w rejestracji,
  • szafy do przechowywania innej dokumentacji medycznej. Tutaj mowa jest o dokumentacji bardziej szczegółowej, związanej z lekami, z badaniami, z zabiegami.

Każda placówka medyczna ma nie tylko możliwość przechowywania dokumentacji w odpowiednich warunkach, ale jest to jej obowiązek.

Dlaczego szafy medyczne?

Teoretycznie dokumentację medyczną można by było przechowywać w dowolnym miejscu. Tak naprawdę istnieją tutaj pewne wymogi, które muszą być spełnione. Dokumentacja powinna znaleźć się w miejscu bezpiecznym, nie powinny mieć do nich dostępu osoby niepowołane. Niektóre dokumenty powinny znaleźć się w miejscu odpornym na działanie ognia i innych szkodliwych czynników. Dlatego też do przechowywania zapisów medycznych stosuje się specjalistyczne szafy.

Tylko wysoka jakość

Wysoka jakość szaf medycznych to podstawa. Warto jest zwrócić uwagę na to, co ma do zaproponowania firma Gaudia. Mamy do czynienia z wysokiej jakości meblami. Wybór jest bardzo duży i możemy tu znaleźć szafy do przechowywania dokumentów o różnych rozmiarach. Ponadto w ofercie znajdują się szafy z konkretną ilością szuflad. Odrębnym tematem są szafy medyczne przeznaczone do przechowywania kartotek pacjentów. Te meble posiadają zróżnicowaną ilość szuflad, a każda z nich posiada specjalną blokadę. Dzięki temu otwiera się tylko jedna wybrana szuflada, a nie kilka naraz. Poza tym każda szuflada posiada także specjalną blokadę, aby po wysunięciu jej do końca, nie wypadła na podłogę. Mówiąc o tych szafach, należy zwrócić szczególną uwagę na ich wysoką jakość. Malowana jest ona proszkowo na różne kolory. Można zamówić zatem szafy w dowolnym, wybranym przez siebie kolorze. Dopasujemy się w ten sposób do wystroju wnętrza naszej placówki medycznej.

Szafy te odznaczają się bardzo dużym stopniem wytrzymałości, są trwałe, solidne i nie ma obawy, że pod wpływem ciężaru ulegną zniszczeniu. Nie ma także obawy, że ich ciężar może spowodować przewrócenie się mebla, a tym samym zagrożenie dla osób przebywających w danym pomieszczeniu. Chcąc poznać większą ilość szczegółów na temat wysokiej klasy mebli przeznaczonych dla placówek medycznych, należy zajrzeć na stronę internetową https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-kartotekowe/szafy-do-kopert-format-b5-dokumenty-medyczne. Tam znajdziemy informacje na temat każdej z opcji szafy do przechowywania dokumentacji medycznej. Warto dodać, że szafy, o których tutaj jest mowa, bardzo dobrze sprawdziły się już w bardzo wielu placówkach, a więc jest to produkt w pełni sprawdzony i polecany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here