Ludzie muszą odpoczywać. Co do tego nie można mieć najmniejszych wątpliwości. Żyjemy w czasach, kiedy to jesteśmy codziennie bardzo mocno zabiegani. Fakt ten wpływa na to, że bardzo potrzebujemy odpoczynku. Wiele osób nie przywiązuje jednak wagi do tego na czym sypia. W Polsce wciąż panuje zdanie, że łóżko, to po prostu miejsce, gdzie spędzamy noc i mało kto przywiązuje wagę do jakości i komfortu swojego snu. A jest to niezwykle ważne!

Materac to podstawa!

Mamy już duże łoże, zaplanowany zakup pościeli i poszewek, jednak często zapominamy o czymś, co w łóżku jest kluczowe. To właśnie materace! Musimy mocno zastanowić się nad ich wyborem, przecież to na nich będziemy sypiać i to one będą odpowiedzialne za jakość naszego snu! Możemy często budzić się niewyspani, czuć się rano jakbyśmy w nocy przeżyli tortury, będziemy zwiedzać przychodnie i kierować się od lekarza do lekarza, jednak może się okazać, że to właśnie w materacu tkwi problem!

Co cechuje materace? Jakie materace wybrać?

Materac Piankowy

Jest to jeden z najpopularniejszych materaców. Cechuje go bardzo niska cena. Niestety jego wytrzymałość jest średnia i jest kierowany raczej dla dzieci i osób do 65 kilogramów.

Cechy:

-wkład z pianki poliuretanowej
-izolacja termiczna
-właściwości antyalergiczne

Materac Bonellowy

Jest to podobnie jak materac piankowy produkt z podstawowej „pułki”

Co go cechuje?

-połączony system sprężyn
-elastyczność powierzchniowa
-odporność na odkształcenia
-wytrzymałość

Jest on nieco droższy od materaca piankowego, jednak jego wytrzymałość jest bardzo duża. Idealnie nada się zarówno do hoteli, jak i dla osób, które są nieco bardziej puszyste.

Materac Kieszeniowy (pocket)

Jest to idealna opcja dla par. Bardzo wygodny, wytrzymały i choć nieco droższy od poprzedników, to jego klasę jakości można określić już jako wysoką. Zdecydowanie najlepszy wybór jeśli chodzi o poprzedników.

Cechy:

-system sprężyn umieszczonych w osobnych kieszeniach
-ilość sprężyn 272 szt./m2
-elastyczność punktowa
-7 stref twardości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here