Poręczówka

PCV to jeden z najbardziej praktycznych materiałów w dzisiejszym świecie. Surowiec ten jest wykorzystywany bowiem na wiele sposobów. Z polichlorku winylu tworzymy m.in. poręczówki. Czym one są i gdzie możemy je spotkać?

Polichlorek winylu – jak człowiek zaczął go wykorzystywać?

Historia tego surowca nie należy do najkrótszych. Mało kto by się spodziewał, ale po raz pierwszy uzyskano go już w XIX wieku. Odpowiadał za to francuski chemik Henri Victor Regnault. Badacz nie wiedział jednak, w jaki sposób wykorzystać ten polimer. Kolejne badania i próby sprawiły, że PCV po raz pierwszy wykorzystano podczas pierwszej wojny światowej. Z powodzeniem surowiec ten stał się zamiennikiem kauczuku. Jednak wysokie koszty produkcji sprawiły, że po wojnie zaprzestano dalszych działań. Masowa produkcja wyrobów z PCV ruszyła dopiero w latach 30. XX wieku. Z biegiem lat udoskonalano procesy, dzięki czemu możliwe jest dziś stworzenie produktów o dowolnych kształtach, rozmiarach, czy kolorach. Uniwersalność surowca jest natomiast efektem jego właściwości. PCV twardy wykazuje bowiem odporność na warunki atmosferyczne oraz korozje i inne związki chemiczne.

Poręczówka – kto oferuje takie rozwiązania?

W Polsce także funkcjonują fabryki zajmujące się produkcją wyrobów z PCV. Ich oferta jest bardzo wszechstronna. Surowiec ten znajduje bowiem zastosowanie w przeróżnych dziedzinach naszego życia. Znajdziemy je chociażby na drogach. Odgradzają one chodnik od szosy, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wtargnięcia pieszego na jezdnię. Z PCV wykonuje się także odbojnice do łodzi, które wzmacniają jej kadłub. Z polichlorku winylu powstaje także poręczówka. Element ten jest stosowany zarówno w domach, jak i budynkach przeznaczonych do użytku publicznego. Producenta poręczówek znajdziesz chociażby w tym miejscu http://www.firmaskowronski.pl/13/okladzina-poreczowa. Jej głównym zadaniem jest ochrona poręczy przed zniszczeniem. Dzięki bogatej palecie barw doda ona także elegancji wystrojowi. Nie będziemy też mieli problemu z dopasowaniem jej długości czy średnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here