Multiramka na zdjęcia

Kolekcja zdjęć rodzinnych często zajmuje honorowe miejsce w domu. Zdarza się, że układamy je tematycznie lub chronologicznie – jeżeli zależy nam na podkreśleniu kilku najważniejszych tematów, można wykorzystać specjalne multiramki na zdjęcia, pozwalające na umieszczenie w nich kilku lub kilkunastu fotografii. Podpowiadamy, jak najlepiej wykorzystać takie oprawy i kiedy warto się na nie zdecydować.

Czym jest multiramka na zdjęcia?

Multiramka – jak można się domyślić z samej nazwy – to oprawa złożona z wielu mniejszych ramek. Najczęściej są one w jednym kolorze lub zachowują naturalną barwę drewna, ale zdarzają się też wielokolorowe oprawki tego typu.

Poszczególne obramowania najczęściej są połączone na stałe już przez producenta, ale zdarzają się też multiramki z możliwością swobodnego układania. Różnorodność stylistyczna i kolorystyczna pozwala na dopasowanie multiramki zarówno do zdjęć, jak i charakteru wnętrza, w jakim zostaną umieszczone.

Oprócz multiramek ciekawym pomysłem na oprawę zdjęć są fotogalerie – są o wiele bardziej minimalistyczne od obramowań złożonych z kilku ramek, dlatego warto wykorzystać je w eleganckich wnętrzach lub biurach. Mogą być także dobrym sposobem na oprawę grafik czy dyplomów, oczywiście jeżeli zdecydujemy się na większy rozmiar.

Multiramka na zdjęcia – jaki styl sprawdzi się najlepiej?

W przypadku obramowań styl jest równie ważny, co przy innych dodatkach. Co więcej, właściwie dobrana multiramka może pomóc w nadaniu fotografiom spójności, zwłaszcza, gdy łączy je temat, ale nie czas i miejsce wykonania. Warto więc przejrzeć ofertę producentów, takich jak https://www.oprawiamy.pl/c79,multiramki-i-fotogalerie. Najlepszym rozwiązaniem jest dobór opraw pasujących stylistycznie do wnętrza – istotny jest nie tylko kolor, ale także kształt profili.

Jeżeli mieszkanie jest urządzone minimalistycznie, to można zdecydować się na jak najprostszą multiramkę do zdjęć, ale można też przeciwnie – wybrać kolorową i ozdobną. Najważniejsze jest, by końcowy efekt podobał się domownikom, nawet jeżeli ostatecznie odbiega od kanonu prezentowanego w katalogach wnętrzarskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here