Morskie ozdoby – aranżacja pustej ściany

Jednym z najtrudniejszych zadań w aranżacji naszego mieszkania jest zapełnienie pustych ścian. Nawet najbardziej minimalistyczne wnętrze potrzebuje kilku akcentów, które uzupełnią jego wystruj. Doradzamy jak udekorować ściany za pomocą marynistycznych ozdób.

Zanim wyruszymy na poszukiwania

Garść pięknych, nastrojowych dekoracji urozmaica wnętrze. Pozwalają odprężyć się naszym oczom i mogą być pretekstem do rozmów o naszych pasjach. Dlatego warto umieścić na ścianie kilka wyrażających nas akcentów. Z drugiej strony musimy pamiętać, aby nie przesadzać z naściennymi ozdobami. Po pierwsze dlatego, że w ten sposób możemy przedobrzyć i na własne życzenie zaprowadzić w mieszkaniu monotonię. Po drugie, zwłaszcza w miejscach, do których dopiero się wprowadzamy – warto zostawić nieco miejsca na ścianach na pamiątki z wypraw na które dopiero się wybierzemy.

Nie sugerujemy, żeby w każdym pomieszczeniu na ścianie znajdowały się wyłącznie marynistyczne elementy. Możesz wybrać jedną, dedykowaną wyłącznie morzu lub każdą udekorować pojedynczym, eleganckim elementem.

W salonie

Nie ma lepszego miejsca na kolekcję modeli żaglowców niż gzyms nad kominkiem. Każdy taki model może nieść za sobą wspaniałą historię, którą miło wspominać w świetle i trzasku płonących polan

Nad sofą umieść jeden wyraźny akcent, który będzie skupiał wokół siebie mniejsze elementy. Może być to lustro w kształcie bulaju lub okna na statku. Dookoła umieść zestaw minimalistycznych obrazków z w marynistycznym stylu.

Kuchnia

Tu doskonale sprawdzi się rozwieszona pomiędzy sąsiadującymi ścianami rybacka sieć. Warto wplatać w nią pamiątki z poszczególnych wypraw. Świetnie sprawdzi się jako baza do zdjęć czy pocztówek z dalekich podróży od naszych bliskich i przyjaciół. Nad stołem powieś kinkiet w kształcie bulaja. Solidny, zabezpieczony kratą, nada posiłkom morską atmosferę niczym z ukochanego jachtu.

W przedpokoju

Przedpokój to miejsce odpowiedzialne za pierwsze wrażenie, jakie nasze mieszkanie wywiera na przybywających do niego gości. Nie może tu zabraknąć kilku istotnych elementów. Obok dużego lustra umieść kinkiet z kotwicą. Uroczym marynistycznym akcentem będzie kolekcja statków w butelce na podłużnej półce lub kilku małych półeczkach.

W sypialni

Warto powiesić serię obrazów lub marynistycznych grafik. Polecamy następujący układ: W centrum stara, stylizowana na starą mapa żeglarska Po obu stronach po jednej lub dwa korespondujące ze sobą płótna. Może to być wizerunki jachtu i jego przystani albo kilka pejzaży z ukochanych przez rzesze żeglarzy Mazur.

Na szafce nocnej postaw lampkę z jachtem lub latarnią morską. Kolekcja zdjęć z wypraw rozmieszczona na ścianie dookoła lampki będzie dla ciebie miłym przypomnieniem o cudownych chwilach.

Marynistyczne ozdoby – wybierz dla siebie.

Jak widać wybór marynistycznych ozdób jest duży, a nie wymieniliśmy wszystkich propozycji. Więcej znajdziecie w sklepie z ozdobami i żeglarskimi ozdobami Nautix.pl. Nie ma obaw, że nie znajdziemy dekoracji na własną kieszeń – można znaleźć coś dla siebie w niemal każdym przedziale cenowym. Po zapoznaniu się z naszymi propozycjami z łatwością uda się wam pięknie udekorować puste ściany w mieszkaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here