Stylowy fotel. Stanowisko pracy i strefa wypoczynku

Jesienne wieczory kojarzą się z czasem spędzonym przy książce w wygodnym fotelu i ulubionymi przekąskami pod ręką. Fotel nie zawsze pełni funkcję wypoczynkową. Czasem jest stanowiskiem, z którego podejmujesz mniej lub bardziej oficjalnych gości. Podpowiadamy, jaki wybrać, w zależności od tego, do czego będzie ci służył.

Tradycyjny czy designerski fotel?

Wybór fotela, który będzie służył ci przez lata to decyzja wymagająca kompromisu. Mebel musi być wygodny, być może wyrażać twoją osobowość i komponować się ze swoim otoczeniem. Najłatwiej rozwiążesz ten problem, zadając sobie kilka pytań. Po pierwsze, do czego będzie służył ci Twój fotel? Czy będzie to Twoja samotnia, miejsce na relaks z kubkiem ulubionej herbaty, dobrą książką w dłoniach i nastrojową muzyką w tle? A może posłuży ci, jako stanowisko pracy, która polega na rozmowach z klientami? W pierwszym wypadku możesz cieszyć się bardzo dużą dowolnością w kwestii stylu nowego mebla. W drugim wypadku powinno się wybrać coś tradycyjnego, nierozpraszającego uwagi Twojego gościa. Zastanów się też, czy nie wybrać identycznego lub podobnego fotela dla rozmówców.

Wygoda

Rozmiar mebla ma kluczowe znaczenie. Żeby spełniał swoją funkcję, potrzebuje nieco przestrzeni dookoła, aby można było dotrzeć do niego bez zbędnych problemów. To w jak dużym wnętrzu znajdzie się fotel oraz to, w jakim rozmiarze są pozostałe meble ma wpływ na to, jaki będzie jego rozmiar.

Fotel na lata

Na rynku znajduje się mnóstwo produktów w różnych przedziałach cenowych. Pamiętaj, że wybór najtańszego rozwiązania nie zawsze jest opłacalny. Fotel w domyśle jest meblem, który powinien służyć Ci przez lata, a dobrze wykonany może cieszyć nie jedno pokolenie. Toteż przed zakupem dokładnie przyjrzyj się meblowi i upewnij się, że nie wystawisz go na śmietnik po kilku latach. Zastanów się też, kto i w jaki sposób będzie z niego korzystał? Czy będzie to strefa „na wyłączność”? A może będzie służył wielu użytkownikom w zależności od pory dnia i okoliczności?

Garść inspiracji

W zależności od stylu, w jakim urządzasz wnętrze, dobierz do niego pasujące meble. Na szczęście fotele to nie tylko klasyczne projekty, ale i takie, które doskonale sprawdzą się w nowoczesnych przestrzeniach. Doskonały asortyment możecie zobaczyć w ofercie sklepu Kupuj Piękniej, pod poniższym adresem:  www.kupujpiekniej.pl/18-fotele. Poniżej kilka krótkich inspiracji.

Fotel Andora

Harmonijny kształt tego designerskiego fotela wprowadzi spokój do Twojego pomieszczenia. IDEALNIE pasuje do minimalistycznych, bardziej oficjalnych wnętrz. Doskonale będzie służył Tobie lub Twoim klientom. Spisze się w restauracji czy poczekalni.

Fotel Bufalo

Designerski fotel na stalowej, obrotowej podstawie, w wygodnym, szerokim siedzisku. To mocny akcent w nowoczesnym pomieszczeniu, wobec którego nie można przejść obojętnie. Idealny towarzysz na czas wypoczynku.

Fotel Dakota

Klasyczny fotel, który sprawdzi się właściwie w każdym wnętrzu. Solidna metalowa podstawa i przytulne siedzisko z wysokimi podłokietnikami sprawią, że chce się spędzać w nim długie godziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here