Kiedy i po co warto zainwestować w stojaki na rowery?

Stojaki na rower dzielimy na dwie podstawowe grupy, a mianowicie na stojaki szeregowe i barierki rowerowe przypominające kształtem odwróconą literę U. Dzięki szerokiemu wachlarzowi wyboru mamy do dyspozycji różnorodne wzory, dzięki czemu każdy bezproblemowo dopasuje je do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań.

Stojaki na rowery typu barierka

Stojaki na rower typu barierka są bardzo wygodne i bezpieczne zarówno dla rowerów jak i rowerzystów. Gwarantują komfortowe parkowanie, a ponadto możliwość łatwego przypięcia pojazdu do stojaka na wysokości ramy. Tego typu stojaki produkowane są najczęściej z materiałów takich jak rury czy kształtowniki. W grę wchodzi zwykle stal, aluminium lub stal nierdzewna.

Jeśli zaś chodzi o montaż stojaków typu barierka, to są dostępne dwie możliwości. Pierwszą jest zabetonowanie stojaka, a druga przykręcenie stopy montażowej do posadzki za pomocą kotew. Stojaki na rowery mogą być montowane zarówno na płytach chodnikowych, jak również na powierzchni trawiastej.

Zalety szeregowych stojaków na rowery

Stojaki szeregowe mają to do siebie, że występują w rozmaitych formach. Obecnie dostępnych jest na rynku kilkanaście ich typów, co daje klientom duże pole do popisu i możliwość dopasowania ich do indywidualnych wymagań i preferencji. Zazwyczaj są one wykonywane z kształtowników i profili ze stali, aluminium czy stali nierdzewnej. Jeśli chodzi o włożenie roweru do stojaka, to wkłada się pojazd tylnym lub przednim kołem.

Minusem tego typu stojaków jest to, że są one mniej wygodne podczas użytkowania, jednakże są najlepszym rozwiązaniem w przypadku miejsc, gdzie nie mamy do dyspozycji zbyt dużej powierzchni.

Klienci mogą liczyć na trwałą konstrukcję, co zapewnia wytrzymałość i wieloletnie użytkowanie. Ponadto możliwa jest regulacja kąta ustawienia stanowisk przy zachowaniu optymalnych odstępów. Taka możliwość konfiguracji stanowisk pozwala na parkowanie pojazdów z obydwóch stron. Dodatkowo stojaki mogą być pomalowane na dowolnie wybrany kolor. Dzięki temu z kolei uzyskuje się ochroną powłokę ocynku i całkiem nowy wygląd.

Gdzie sprawdzą się stojaki na rowery typu barierka a gdzie szeregowe?

Stojaki typu barierka polecane są w przypadku instytucji publicznych, szkół, firm, a ponadto świetnie sprawdzą się w mieście. Wszystko to dzięki temu, że są proste, wygodne i bardzo funkcjonalne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w celu ich zamocowania, potrzeba sporo miejsca, gdyż odległość między stojakami powinna wynosić około 120 cm, jeśli chcemy użytkownikom zapewnić wygodne parkowanie dwukołowców.

Jeśli zaś chodzi o stojaki na rowery szeregowe, to są polecane w miejscach z ograniczoną powierzchnią i brakiem możliwości zastosowania większego stojaka. Przykładem jest tutaj parking z niewielką powierzchnią przeznaczoną na miejsca dla rowerów, klatki schodowe, domy, garaże czy też podziemne parkingi na balkonach.
Niezależnie od tego na jaki stojak na rowery się zdecydujemy, warto stawiać na te wysokiej jakości, na które producent może wystawić Świadectwo Jakości i Zgodności z Polskimi Normami oraz Świadectwo Jakości Produktu.

Artykuł powstał we współpracy z Calus-p

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here