Karnisze do nowoczesnych wnętrz. Co warto kupić

Karnisz na zasłony i firanki to niezbędny dodatek także w nowoczesnych aranżacjach. Na co warto zwrócić wtedy szczególną uwagę przy jego zakupie? Sprawdź te porady!

Za pomocą karnisza zamontowanego do ściany albo sufitu przy oknie można powiesić w tym miejscu ozdobne firanki oraz zasłony. Takie dekoracje są także stosowane w nowoczesnych wnętrzach – salonach, sypialniach czy w kuchniach.

Żeby cała aranżacja prezentowała się wtedy efektownie, warto zwrócić szczególną uwagę także na estetykę karnisza. Jaki model najlepiej wpisze się we współczesne aranżacje?

Karnisze okienne – modele do nowoczesnych wnętrz

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się przede wszystkim czystymi liniami. Można zobaczyć w nich proste meble, także wykończone na wysoki połysk, nie ma tam także wielu zbędnych dekoracji. W takie założenia muszą wpisać się także karnisze okienne.

Do nowoczesnych przestrzeni bardzo dobrze sprawdzą się karnisze metalowe. Są one oferowane w różnych kolorach do wyboru. Do współczesnych aranżacji najlepiej będą pasowały:

  • karnisze w kolorze białym
  • karnisze w kolorze matowej lub błyszczącej czerni
  • karnisze w kolorze srebrnym – chromowanym lub szczotkowanym

Kolor najlepiej dostosować do aranżacji wnętrza. Najbardziej uniwersalne będą modele czarne i białe. Na srebrzyste kolory najlepiej postawić wtedy, gdy we wnętrzu także pojawią się takie detale, na przykład klamki, uchwyty do mebli.

Jako że w nowoczesnych wnętrzach unika się ozdobników, karnisz może posiadać proste wykończenie bez żadnej dekoracji. Gdy jednak chcemy ją dobrać, najlepiej, aby była to niewielka rozeta do zasłon w kolorze dopasowanym do karnisza.

Karnisze oferowane są przez producentów w dwóch wariantach. Są to karnisze pojedyncze z jedną belką, a także jako karnisze podwójne z dwoma belkami – można wtedy powiesić na nich łatwo firanki i zasłony i korzystać z nich niezależnie od siebie, na przykład przez zasuwanie zasłon. Rodzaj karnisza dobieramy do planowanej dekoracji okiennej.

Gdzie można kupić stylowe karnisze do nowoczesnych wnętrz?

Dzisiaj stylowe karnisze metalowe przeznaczone do nowoczesnych wnętrz można zakupić w różnych sklepach sprzedających dekoracje okienne, a także w sklepach meblowych. Szeroka gama modeli dostępna jest także w sklepach internetowych.

Wiele firm oferujących karnisze proponuje także klientom usługę ich wykonania na wymiar, a także wykończenia wybranymi akcesoriami – klient może wtedy wybrać rodzaj kółek, ozdobnych zakończeń karnisza. W efekcie może otrzymać karnisz, który będzie idealnie dopasowany do jego potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here