Okna drewniane czy aluminiowe – co warto wybrać

Kupując okna powinniśmy zastanowić się, na czym nam najbardziej zależy. Każdy z modeli posiada bowiem określone właściwości. Jakie warianty powinny więc przykuć naszą uwagę?

Dobra okna – czyli jakie?

Kupując okna nie powinniśmy szukać najtańszych rozwiązań. Tego rodzaju zakup to inwestycja na lata. Podobnie jak w przypadku drzwi, od okien zależy chociażby ilość utraconej energii cieplnej. Jeśli chcemy ograniczyć te straty, powinniśmy wybierać modele cechujące się wysoką izolacyjnością. Najlepsze będą okna z trójkomorowymi szybami. Standardem zaś są okna dwukomorowe. W dzisiejszych czasach funkcjonalność okien idzie w parze z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Jednym z ostatnich trendów panujących w branży jest zwężanie profili okiennych. Zabieg ten sprawia, że okna wyglądają minimalistycznie. Pozwala także wpuścić do pomieszczenia więcej światła, co jest ogromną zaletą. Odpowiednie nasłonecznienie lepiej dogrzeje pomieszczenia, co również wpłynie na niższe rachunki za ogrzewanie.

Okna –jaki materiał będzie najlepszy?

Interesującą kwestią jest także materiał, z którego wykonuje się obecnie okna. Wciąż bardzo dobrym rozwiązaniem są okna drewniane. Producenci unowocześnili te modele, dzięki czemu zapewniają one podobne parametry co ich odpowiedniki wykonane z PCV. Nic więc dziwnego, że wykorzystuje się je w najbardziej prestiżowych inwestycjach. Dobrym rozwiązaniem, szczególnie do pomieszczeń biurowych i obiektów przemysłowych, będą także okna aluminiowe. Są one lekkie, a przy tym sztywne i wytrzymałe. Świetnie sprawdzą się w trudnych warunkach atmosferycznych. Okna, niezależnie od materiału wykonania, powinny mieć także zabezpieczenia antywłamaniowe. Mowa tu o specjalnych zaczepach antywłamaniowych, które połączą ramę ze skrzydłem okna. Dzięki temu zapewnią nam skuteczną ochronę przed włamaniem. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości oknach, to powinieneś zgłosić się do firm oferujących takie właśnie rozwiązania. Jedną z nich znajdziesz tutaj https://zebrano.eu/oferta/okna/. Biorąc pod uwagę wszystkie elementy, o których wspomnieliśmy w tekście, będziesz mieć pewność, że dokonałeś właściwego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here