praca

Bielizna chcę osiągnąć sukces, ale marzy o drodze na skróty. Zastanawiamy się co musimy zrobić, aby osiągnąć sukces w pracy lub biznesie, jednak szybciej niż za tysiące godzin spędzonych w pracy. Czy istnieje taki skrót? Oczywiście, jeżeli nasi rodzice byliby milionerami, to mamy ułatwione zadanie. Co w przypadku pozostałych osób? Czy ciężka praca oznacza sukces?

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/ciezka-praca/

Ciężka praca =sukces?

Jaka jest odpowiedź na ekspresowy sukces? „Ludzie, którzy chcą go osiągnąć muszą zorganizować całe swoje życie wokół tego jednego przedsięwzięcia. Muszą być monomaniakami, nawet megalomaniakami, jeśli chodzi o dążenie” – Dean Keith Simonton

Profesor psychologii dodaję również, że trzeba zacząć wcześniej, wytrwale pracować i co najważniejsze nigdy się nie poddawać. Simonton nie pozostawia złudzeń. Sukces nie jest dla leniwych, zbyt żywych czy ulegających prokrastynacji. Słowa te przywołuje Eric Baker, autor książki ” Breaking Up the Wrong Tree”. Baker dodaje: ” Jeśli chcesz usłyszeć, że możesz zarobić milion dolarów i być znanym z tego, że pracujesz, tylko kiedy masz ochotę i nikt nie poświęcasz, to cóż lepiej i zamknij tę książkę. Trafiłeś w złe miejsce”. – Eric Baker.

Jednym słowem nie ma sukcesu bez wożenia w to pracy. Możesz być mistrzem organizacji i zarządzania czasem, świetnie, jednak i tak musisz zrobić dodatkowo sporo roboty.

Ciężka praca popłaca

Co do tej zasady, ludzie z największymi rękami, mają też najbardziej dostrzegane wkład. Najlepiej jest wykonać eksperyment kropka Wybierz 100 osób, które są najlepsze w danej dziedzinie. Jaki jest pierwiastek kwadratowy z tej liczby? Oczywiście 10. Prawo Dereka Price’a widać w muzyce, sztuce oraz wśród profesjonalistów z każdej dziedziny. 10% najlepszych wyników tworzy 80% więcej niż przeciętny pracownik i 700% więcej niż 10 najgorszych. Oczywiście więc jednak żeby coś osiągnąć, musimy poświęcić na to czas.

Zobacz też: http://www.kuchniaonline.pl/style-komunikacji/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here