We Wrocławiu, a także w innych miastach w kraju możemy zaobserwować niepokojący trend – wzrost cen mieszkań. Nie jest to dobra wiadomość dla osób poszukujących własnego „M”, a także dla tych, którzy chcą zakupić je pod wynajem.

Eksperci od rynku nieruchomości wskazują, że ceny mieszkań we Wrocławiu wzrosty w ciągu ostatniego roku o około 4%. Oznacza to, że średnio za jeden metr kwadratowy mieszkania będziemy musieli zapłacić więcej o około 100 złotych.

Powodów podwyżek jest kilka i trudno jednoznacznie wskazać, co przede wszystkim za nie odpowiada. Wtedy, gdy chodzi o nowe mieszkania, głównie jest to wzrost cen gruntów pod zabudowę wielorodzinną – szczególnie dotyczy to dobrych lokalizacji. Oprócz tego rosną koszty materiałów budowlanych i wynagrodzeń dla pracowników.

Na koszt wpływa też zakończenie programu Mieszkanie dla Młodych – ostatnia transza zostanie wypłacona na początku 2018 roku. Potem program nie będzie kontynuowany. Deweloperzy budowali wtedy mieszkania tak, aby zmieścić się w limitach dla konkretnych lokalizacji – w przeciwnym przypadku nie znaleźliby zainteresowanych zakupem.

Warto też wskazać, że na cenę wpływa kupowanie mieszkań pod wynajem, czyli w celach inwestycyjnych. Takie transakcje głównie odbywają się gotówką. Deweloperzy mogą więc pozwolić sobie na podwyżki, ponieważ kupujący i tak się znajdą.

Wobec tego wtedy, gdy chodzi o ceny mieszkań Wrocław staje się coraz droższy. Czy warto decydować się na zakup właśnie teraz? Gdy mamy już wypatrzone mieszkanie lub jesteśmy przygotowani do zakupu finansowo, warto podjąć decyzję obecnie. Nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie ceny spadną, a może być wprost przeciwnie – będą nadal rosły, dlatego odłożenie transakcji nawet o kilka miesięcy może spowodować, że za nieruchomość zapłacimy więcej.

Z ofertą deweloperów możemy zapoznać się już teraz przez internet – na ich stronach WWW znajdziemy dokładne informacje o realizowanych inwestycjach mieszkaniowych wraz z planami budynków, poszczególnych mieszkań oraz ich kosztami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here