Właściciele mieszkań na poddaszach z oknami połaciowymi nie są już skazani jedynie na tradycyjne rolety. Od kilku sezonów coraz większą popularnością cieszą się rolety rzymskie, które dają bardzo wiele możliwości dekoracyjnych.

Rolety rzymskie nie są w dekoracji okien nowością, ale dopiero od niedawna stosuje się je w oknach połaciowych. Można je montować zarówno na oknach samodzielnych jak i w systemach okien dachowych łączonych z oknami kolankowymi. To dający ogromne możliwości trend aranżacji okien.

Rolety rzymskie we wnętrzu rustykalnym, klasycznym, modernistycznym

To, co zdecydowanie wyróżnia rolety rzymskie spośród innych typów rolet, to ich ogromna elastyczność w zakresie aranżacji. Duży wybór tkanin o różnym stopniu przezroczystości, możliwość zastosowania materiałów tekstylnych o różnej grubości, z wzorami i nadrukami, daje tak samo szerokie opcje aranżacyjne jak tradycyjne firany z zasłonami.

Dla okien dachowych to prawdziwa rewolucja, która pozwala dopasować ich wygląd do każdego stylu pomieszczenia. Już nie trzeba urządzać całego wnętrza w sposób nowoczesny. Rolety rzymskie pozwolą udekorować okno w stylu rustykalnym, zapewnić odpowiednią oprawę do stylu klasycznego, angielskiego francuskiego, a nawet pobawić się stylem etno, eko, czy neofolkiem.

Dla bardziej wymagających klientów, dostępne są też rolety rzymskie projektowane z myślą o  obecnie najmodniejszych stylach – skandynawskim, shabby chic czy postmodernistycznym (np. kolekcja Scholten & Baijings marki VELUX).

Szybka zmiana aranżacji – rolety rzymskie Pick&Click!

To, za czym nierzadko tęsknią właściciele mieszkań na poddaszu, to możliwość szybkiej zmiany aranżacji okna poprzez prostą wymianę firanek i zasłon. Przy tradycyjnych roletach to niemożliwe. Na szczęście mamy już system Pick&Click! To wprowadzony przez VELUX system montażu rolet, który umożliwia samodzielną wymianę tkaniny w kilka chwil. Dzięki temu, można mając 2 lub 3 komplety tkanin, zmieniać je w zależności od nastroju czy wnętrza. Wymienne rolety pozwalają też na ich bardzo łatwe czyszczenie.

Dzięki opcji wymiany tkanin, które w różnym stopniu przepuszczają światło można wygodnie dopasowywać się do pór roku. Zimą, kiedy każdy promień słońca jest ważny stosować tkaniny bardziej przepuszczalne, a latem, kiedy chcemy je blokować, zaciemniające.

Rolety rzymskie to bardzo ciekawy aranżacyjnie trend, pozwalający na wygodne i elastyczne dopasowywanie dekoracji okna dachowego do naszego wnętrza i trybu życia Warto je rozważyć zastanawiając się nad tym, jaki system dekoracji okna wybrać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here