Meble znajdujące się w naszych domach poza wyglądem muszą być jeszcze funkcjonalne. Bardzo często stanowią one jeden z elementów wystroju, dlatego ważny jest dobór różnych mebli w jednym, dominującym stylu. Tak całość z pewnością prezentować się będzie bardzo gustownie. Obecnie szalenie modny stał się styl skandynawski, zaraz za nich chętnie wybierany jest styl prowansalski. Swoich zwolenników ma również styl klasyczny oraz nowoczesny. Jaki z nich wybrać, by czuć się we własnym domu komfortowo i wygodnie?

Styl skandynawski

Jest to przede wszystkim prostota form oraz kolorów. Styl ten miał być przede wszystkim funkcjonalny i pełen ciekawych rozwiązań. W mniejszych mieszkaniach konieczne było wynajdywanie praktycznych trików, takich jak np., składane stoły lub sofy. Również komody miały nie zajmować zbyt wiele miejsca, ale jednocześnie miałby być pakowne. Styl skandynawski prezentuje więc komody jasne, najczęściej białe lub szare. Zdarzają się również komody ciemne, ważne jednak, by barwa ta była naturalna. Podobnie jest z materiałem, niemalże zawsze wykorzystywane jest solidne drewno. Skandynawskie komody posiadają też cztery dłuższe nóżki, na których opiera się zazwyczaj prostokątna lub kwadratowa szafka z kilkoma przegródkami. Całość przypomina też meble modne w latach 60.

Styl prowansalski

W tym przypadku jeśli chodzi o kolory zbyt wiele się nie zmienia. Znów dominują jasne, naturalne barwy. Bardzo często komody w stylu prowansalskim posiadają fabryczne znaki przetarć. Są one stylizowane na nieco stare, zużyte, co dodaje uroku i charakteru. Meble w tym stylu często posiadają również delikatne zdobienia, dlatego wyglądają one bardzo delikatnie, romantycznie. Styl prowansalski często wybierany jest przez kobiety i pasuje zarówno do pokoików dziecięcych, jak i do salonów. Chcąc uzyskać elegancki efekt, warto zestawiać surowe drewno z surowym kamieniem. Mimo ciężkich metali czy kamienia wnętrza są bardzo ciepłe i miłe.

Styl klasyczny

Chcąc urządzić mieszkanie w stylu klasycznym musimy zwrócić uwagę na formy mebli. Jest to cecha ważniejsza od koloru. Barwy nie rzucają się zbyt w oczy, są też stonowane, często naturalne, ciemne. Należy też podkreślić, ze styl klasyczny wiąże się z ponadczasowością. Meble te były modne dawniej i teraz również są. To, co na pewno charakteryzuje komody w stylu klasycznym, to z całą pewnością elegancja. Komoda to mebel, który nie dominuje w salonie, ale pełni w nim ważną rolę. Na nich zawsze stawiane są ozdoby, dlatego jego ułożenie jest istotne. Urządzając wnętrza w stylu klasycznym musimy pamiętać o harmonii, meble powinny być ustawione w prosty sposób.

Styl nowoczesny

Komoda nowoczesna

Mebli w stylu nowoczesnym nie brakuje w sklepach meblowych. Poprzez dużą konkurencję znaleźć je można w atrakcyjnej cenie. Tu kolorami można się bawić. Meble w stylu nowoczesnym mogą mieć ciekawą formę, zazwyczaj są jednak gładkie, minimalistyczne. Te także powinny być jak najbardziej funkcjonalne, dlatego często komody prezentujące styl nowoczesny posiadają i głębokie szufladki i półeczki, na których stawiane mogą być kwiaty lub ozdoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here