Każdemu rodzicowi zależy na tym, by zorganizować maluchowi idealny kącik do nauki, wszak jest to niezbędne miejsce każdego pokoju dziecięcego. Jeśli rozglądasz się za meblami dla swojej pociechy, na pewno słyszałeś już o biurkach, które rosną razem z dzieckiem. Jest to niesamowicie ergonomiczne i wygodne rozwiązanie.

W dzisiejszych czasach już od najmłodszych lat spędzamy wiele godzin przy biurkach. W szkole, a także poza nią, odrabiając lekcje, czytając, czy wykonując prace plastyczne. Właśnie dlatego bardzo ważne jest, by były one idealnie dopasowane zarówno do wieku, jak i wzrostu dziecka. Z pomocą przychodzi więc biurko rosnące z dzieckiem.

Zdobywa coraz większą popularność wśród rodziców i ich pociech. Najbardziej znane biurka rosnące oferuje firma Moll, Paidi oraz Ketter. Oferują one szeroki zakres regulacji, dzięki czemu można je doskonale dopasować do potrzeb dziecka. Charakteryzują się solidną metalową konstrukcją, która pozwala na wiele lat użytkowania. Sprawdzą się zarówno dla przedszkolaka, jak i studenta.

Dlaczego biurka rosnące z dzieckiem?

Bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości między przedmiotem, na który patrzy dziecko, a jego oczami. Jeżeli książka czy zeszyt jest zbyt daleko od oczu, maluch zaczyna się garbić. Aby temu zapobiec i pomóc zachować prawidłową postawę Twojej pociechy, powstały biurka rosnące wraz z dzieckiem. Mają możliwość regulacji kąta nachylenia blatu i dopasowania go do indywidualnych potrzeb. Dopóki młody człowiek rośnie, jego kręgosłup jest szczególnie narażony na skrzywienia. Odpowiednia wysokość i nachylenie blatu biurka umożliwia utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

Równie ważne jest, aby podczas pracy dziecko miało wszystkie potrzebne rzeczy w zasięgu ręki.  Dlatego w biurkach rosnących zastosowano wiele rozwiązań, które pomagają dziecku utrzymać porządek. Każdy element jest skrupulatnie przemyślany, by całość stanowiła jak najbardziej użyteczną przestrzeń.

Zalety biurek rosnących z dzieckiem

 1. Regulacja wysokości oraz nachylenia blatu biurka jest niezwykle łatwa, a przy tym również precyzyjna.
 2. Wyróżnia je także solidna, metalowa konstrukcja i nowoczesny design.
 3. Ergonomiczne biurko ma obszerny i wygodny blat, na którym pomieści się bardzo wiele rzeczy.
 4. W zależności od modelu, wyposażone jest w: nakładkę zabezpieczającą, rynienkę na długopisy, podstawkę na książki, wieszak na plecak lub torbę, linijkę na magnesach. To wszystko po to, by uczynić biurko rosnące z dzieckiem jeszcze bardziej funkcjonalnym.
 5. Aby zapewnić porządek wokół biurka, zostało ono wyposażone także w rynnę na kable, które nie będą się odtąd plątały pod nogami, tworząc potencjalne zagrożenie.
 6. Biurka rosnące można uzupełniać o dodatkowe akcesoria takie jak np. szuflady, kontenerki z poduchą do siadania, podstawki na książki, lampy do biurka, organizery i wiele więcej.
 7. Aby ułatwić przesuwanie biurka, zostało ono wyposażone w rolki.
 8. Nie można im również odmówić znakomitej jakości wykonania, opartej o wszelkie normy bezpieczeństwa i certyfikaty jakości.
 9. Coś, co na pewno ucieszy każde dziecko, to możliwość zmiany kolorów boków biurka wedle własnych upodobań.
 10. Biurka rosnące zostały zaprojektowane pod nadzorem ortopedów.
 11. Posiadają gwarancję aż na pięć lat!

Zadbaj o zdrowy kręgosłup Twojego dziecka i spraw, by biurko sprzyjało jego prawidłowemu rozwojowi. Biurko rosnące razem z dzieckiem to idealne miejsce zarówno do nauki, pracy, jak i zabawy. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zajrzyj do sklepu internetowego Sarenka Meble, gdzie znajdziesz szeroki wybór mebli rosnących z dzieckiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here