Jednolita powierzchnia ściany, pomalowana na dowolny kolor, stanowić może doskonałe tło do stworzenia artystycznych kompozycji. Będą one unikalną dekoracją pokoju dziennego, salonu, sypialni, a przede wszystkim pokoi dziecięcych. Takie malunki można wykonać przy użyciu niekonwencjonalnych narzędzi, m.in. aerografu.

Czym jest aerograf?

Mianem aerografu najczęściej określa się niewielkie urządzenie służące do malowania precyzyjnego. W ofercie producentów aerografów można znaleźć wersje jedno lub dwufunkcyjne tego rządzenia. Modele dwufunkcyjne pozwalają na kontrolę szerokości strumienia farby oraz na malowanie. Dzięki temu można uzyskać pełnowymiarową kompozycję. Bardzo dobrym wyborem może być aerograf wykonany ze stali nierdzewnej, który będzie wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne. Do aerografu, który zamierzamy wykorzystywać regularnie, a nie tylko dla jednorazowego malowania, warto dokupić kilka zapasowych dysz oraz wężyków, za pośrednictwem których farba jest podawana do aerografu.

Dodatkowy osprzęt do aerografu

Dla prawidłowego wykorzystywania w praktyce aerografu, potrzebujemy obowiązkowo sprężonego powietrza. Dlatego dobrze jest zakupić aerograf z kompresorem, m.in. w sklepie MAGMA. Alternatywnie można zastąpić kompresor puszkami z CO2, ale są one dosyć drogie i wymagają przechowywania w specjalnych warunkach. Kompresor czy nawet mini kompresor będzie pracował dłużej i przyda się do malowania większych powierzchni.

Do malowania ścian aerografem należy wykorzystywać farby rozrzedzone, które nie posiadają żadnych drobinek, zanieczyszczeń lub grudek. Mogą one zapchać dyszę aerografu lub samo urządzenie. Przy zmianie farby warto przemyć wszystkie elementy aerografu rozpuszczalnikiem.

Zalety malowania aerografem

Wykorzystując aerograf możemy szybko i precyzyjnie malować, ale musimy pamiętać o regularnym rozkręcaniu urządzenia i polerowaniu oraz czyszczeniu każdego elementu z osobna. W ten sposób zawsze będzie w doskonałym stanie, gotowy do użytku.

Przed rozpoczęciem malowania przygotujmy do tego celu pomieszczenie. Musi mieć ono odpowiednią wentylację, a malowanie najlepiej się realizuje przy dziennym świetle. Dokładnie nałożymy wówczas farbę i wykryjemy ewentualne niedoskonałości. Aerograf jest porównywalny w zasadzie działania do pistoletów natryskowych, ale to narzędzie bardziej precyzyjne. Wprawny artysta może stworzyć przy użyciu aerografu prawdziwe dzieła sztuki na ścianach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here