Kamień jest najstarszym i dostępnym materiałem budowlanym, jak i dekoracyjnym na rynku. Obecny jest w trendach wzornictwa od wielu lat – możemy go wykorzystać na elewacji, na podjeździe czy w ogrodzie na różne sposoby. Tyle pomysłów, ile osób które korzystają z tego materiału, jednak jak sprawić, aby zawsze wyglądał korzystnie? Przecież ze szkoły i lekcji geografii czy chemii wiemy, że woda potrafi drążyć kamień i zmieniać jego wygląd?

To prawda – kamień, choć trwały i wszechobecny na świecie, może przez dłuższy czas zmieniać swój wygląd, kształt, a także właściwości. Środowisko zewnętrzne ma bardzo duży wpływ na niego, a im mniejszy, tym szybciej się zmienia i odkształca. Jednak nie to jest najważniejsze, nie kształt, a sam wygląd, estetyka i jakość.

Jak zadbać o kamień dekoracyjny?

Nie po to wybieramy (często) drogi kamień dekoracyjny do wnętrza domu czy na zewnątrz, aby za kilka lat stracił to, co w nim najpiękniejsze – kolor, głębię, kształt. Dlatego zależy nam, aby jak najdłużej cieszył oko, niezależnie od tego, gdzie będzie się mieścić. Naturalnie najbardziej podatny będzie ten kamień, który umieścimy w nasłonecznionym miejscu, gdzie deszcz również będzie docierać. O efekty nietrudno i nawet nie trzeba będzie czekać długo. Jeżeli wybierzemy kruszywo, które przeszło różnego typu obróbki, aby osiągnąć zamierzony kształt – wtedy jest on mniej odporny i łatwiej o jego uszkodzenia. Jak sobie radzić z tym, dosyć poważnym problemem?

Tutaj z ratunkiem przychodzi wszelaka chemia. Jak można zadbać o kostkę brukową, tak samo o kamień. Na rynku, w sklepach internetowych czy popularnych marketach budowlanych bez problemu odnajdziemy impregnat do kamienia. Jeżeli jednak wolimy zaufać doświadczonym producentom, warto spojrzeć na stronę vbvsweden.com , gdzie dokładnie opisane są wszystkie impregnaty oraz inna chemia przeznaczona do dbania o zewnętrzną część domostwa (w tym kostkę brukową) oraz materiały budowlane, które surowo są widoczne i mogą się odkształcać w różny sposób.

Przecież każdemu zależy na tym, aby jego dom, otoczenie i to, nad czym tak długo pracował, dbał, projektował i wykonywał, cieszyło się wciąż doskonałą jakością, pożądanymi kolorami, które wybieraliśmy na początku. Korzystając z środków chemicznych do czyszczenia i impregnatów do pielęgnacji, mamy pewność, że nasza okolica jeszcze długo będzie cieszyć oko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here