Zasady funkcjonalnej łazienki

Zaprojektowanie pomieszczenia, rzecz, która z pozoru wydaje się niczym skomplikowanym w rzeczywistości może przysporzyć wielu problemów i może być źródłem wielu rozterek. Wszystko zależy bowiem od rodzaju pomieszczenia, jego rozmiarów i funkcji jaką ma spełniać. Najistotniejsze są oczywiście nasze oczekiwania. Ważne aby na początku określić co lubimy, a czego nie. Co powinniśmy wziąć pod uwagę, a co już na starcie odrzucić. Niestety trzeba pamiętać, że początkowy projekt może nie być tym ostatecznym. W trakcie wykonania możemy napotkać bowiem niespodziewane trudności, których nie da się ominąć i które wymagają korekty całego projektu.

Pomysł na funkcjonalną łazienkę

Wielu z nas zadaje sobie pytanie jak zaprojektować funkcjonalną łazienkę, warto wtedy zlecić wykonanie dedykowane projektu łazienki, np. na https://fixly.pl/kategoria/projekt-lazienki. Jednak pierwszym pytaniem jakie się nasuwa jest jak owa funkcjonalna łazienka powinna wyglądać. Większość ludzi kojarzy ją oczywiście z prysznicem. Kabina prysznicowa zajmuje przecież stosunkowo mało miejsca, na pewno mniej niż wanna. Niektórzy nie wyobrażają sobie jednak łazienki bez wanny, w której mogą się zrelaksować po męczącym dniu w pracy. Z kolei inni preferują tylko szybkie prysznice. Niestety wybór wanny bądź prysznica często jest uzależniony nie od naszych upodobań lecz od wielkości naszej łazienki. Jeżeli pomieszczenie jest bardzo małe trzeba zadbać o funkcjonalne rozwiązania co zazwyczaj wiąże się z wąską kabiną prysznicową. Oczywiście aranżacja funkcjonalnej łazienki może być kwestią kompromisu. Zależy co ma się w niej znajdować. Jeżeli jest to łazienka bez toalety, ponieważ ta znajduje się w innym pomieszczeniu pozostaje nam więcej miejsca na inne elementy. Dodatkowo pralka – urządzenie, które w większości domów znajduje się właśnie w łazience niekoniecznie musi się tam znaleźć. Dosyć częstym rozwiązaniem jest umieszczenie jej w kuchni, obok zmywarki.

Jednak łazienka to nie tylko kabiny prysznicowe, wanny czy pralki. Równie ważna jest też umywalka oraz półki czy szafki, które powinny się tam znajdować. Umywalka może być zabudowana lub otwarta jednak opcja z zabudową jest oczywiście bardziej funkcjonalna. Dzięki temu zyskujemy bowiem więcej miejsca. Warto również zwrócić uwagę ile osób korzysta z łazienki. Im więcej osób tym więcej do przechowania. Obecnie, podobnie jak w kuchniach, modne są mocno zabudowane łazienki – takie w których półki sięgają aż do sufitu, ale też takie, w których liczy się prostota i minimalizm. Wszystko zależy od naszych upodobań, ale też od tego czy mamy dzieci, czy jesteśmy singlami lub żyjemy tylko we dwoje. Każdy ma bowiem inne potrzeby i wymagania, a łazienka, podobnie jak kuchnia musi być funkcjonalna aby żyło nam się lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here