Zakup fotowoltaiki w 2020. Sprawdzamy czy warto

Wzmożone zainteresowanie możliwościami jakie daje nam fotowoltaika doskonale wpisują się w obecną dyskusję na temat energetyki – z odnawialnymi źródłami na czele. W debacie publicznej bardzo często słyszymy postulaty dekarbonizacji gospodarki. A wszakże węgiel na dzień dzisiejszy jest głównym źródłem energii zasilającej gospodarstwa domowe w Polsce. Coraz więcej słyszymy także o wszelkiego rodzaju wzrostach cen prądu mających dotknąć przede wszystkim indywidualnych odbiorców. Nic więc dziwnego, że fotowoltaika rozpala wyobraźnie coraz większej liczby gospodarstw domowych. Warto więc zdobyć więcej informacji na ten temat.

Jakie korzyści niesie to rozwiązanie?

Najprostszym i najtrafniejszym argumentem jest darmowy prąd. Instalacja fotowoltaiczna zasila energią elektryczną nasze gospodarstwo domowe – jedyny koszt jaki ponosimy to zakup i montaż odpowiedniego sprzętu. Co warto zaznaczyć stopa zwrotu przedsięwzięcia jest relatywnie szybka. Wynosi około od pięciu do sześciu lat. Co daję nam realną roczną rentowność na poziomie 15-20  procent.

Kolejnym aspektem, na który zwraca uwagę coraz liczniejsza grupa odbiorców jest niezależność energetyczna. Jesteśmy w tym zakresie samowystarczalni. Na nasz dostęp do energii nie będzie miała wpływu zerwana w wyniku nawałnicy linia, black out energetyczny spowodowany suszą czy wszelkie inne czynniki. Świetne rozwiązanie na czasy wszelkiego rodzaju kryzysów. Pomimo tego iż żyjemy w XXI wieku, to relatywnie często spotykamy się z przerwami w dostawie energii spowodowanymi różnego rodzaju problemami. Nas ten problem dotyczyć nie będzie.

Fotowoltaika jest ceniona także przez wszystkich tych, którzy stawiają na ekologiczne i przyjazne środowisku rozwiązania.

Czy trudno jest wdrożyć to rozwiązanie?

Absolutnie nie. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują swoje usługi i kompleksowe wsparcie we wdrażaniu tych rozwiązań. Ponadto samorządy i inne instytucje oferują różne formy dofinansowania – co oczywiście ma wpływ na rentowność całego przedsięwzięcia.

Należy pamiętać jednak o tym, żeby przy dokonywaniu wyboru odpowiedniej firmy wziąć pod uwagę szereg czynników. Takich jak na przykład: łatwy dostęp do konsultantów (najlepiej gdyby byli podzieleni na poszczególne regiony działalności), przejrzysta oferta, solidna jakość produktów i usług, a także doświadczenie wykonane realizacje. Atrakcyjna cena będzie tutaj dodatkowym atutem.

Fotowoltaika to rozwiązanie energetyczne przyszłości. Warto już dzisiaj zainteresować się możliwościami jakie ze sobą niesie. Sprawdź: https://pgreen.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here