Zakup styropianu od producenta – czy jest opłacalny

Budujesz dom albo remontujesz dom? Prowadzisz firmę budowlaną? Z pewnością nieraz miałeś styczność z kwestią kupna styropianu. Jak połączyć najwyższą jakość z możliwie jak najniższą ceną? W jaki sposób dokonać możliwie najlepszego wyboru przy zakupie? Pozornie ta kwestia może wydawać się relatywnie trudna. Kiedy jednak rozważymy potencjalne opcje do wykorzystania, to może przyjść nam do głowy pewne, logiczne acz nieoczywiste rozwiązanie. A może by tak dokonać zakupu bezpośrednio u producenta.

Kupno bezpośrednie

Zawsze możemy skorzystać z tego rozwiązania – unikając przy tym wszelkiego rodzaju pośredników. Co, jeśli popatrzymy na specyfikę łańcucha dostaw = sprawi, że unikniemy wielu kosztów. Oczywiście tych, które wynikają z pośrednictwa i marży wszelkiego rodzaju sklepów i hurtowni. Daje to prawdzie pole do popisu w zakresie redukcji kosztów, co (jeśli to możliwe) zawsze powinno być dla nas priorytetem.

Dzięki temu możemy realnie obniżyć koszty całej inwestycji. Ponadto, przy większym zakupie istnieje chociażby teoretyczna możliwość negocjacji ceny. Często także producenci posiadają opcję zorganizowania transportu pod wskazany adres – co ma zasadnicze znaczenie szczególnie wtedy, kiedy chcemy kupić większe ilości materiału.

Jeżeli zaś ze względu na specyfikę prowadzonej przez nas działalności gospodarczej potrzebujemy dedykowanych styropianowych prefabrykatów i półproduktów, to zawsze możemy zapytać czy istnieje możliwość stworzenia towaru, który będzie idealnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Jakie to niesie korzyści dla nas?

Zakup bez całego łańcucha pośredników daje nam możliwość znacznego cięcia kosztów całego zakupu, której to możliwości nie mielibyśmy na przykład w sytuacji, kiedy chcielibyśmy skorzystać z usług drobnej hurtowni. Poza tym – producent to ogniwo, które ręczy za jakość i właściwości zakupionego towaru i zna je najlepiej. Mamy także większe możliwości personalizacji naszych potrzeb – nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie przez produkty, które aktualnie są w ofercie. Własny transport to kolejny argument. Pomoże to nam we wszelkich kwestiach logistycznych. Należy nadmienić, że producent siłą rzeczy będzie miał w tej kwestii największe doświadczenie i najlepszą znajomość realiów. Brak pośredników zazwyczaj skraca również czas oczekiwania na realizację zamówienia. Jest to szczególnie ważne, jeśli zależy nam na jak najszybszym czasie finalizacji całego zamówienia.

Sprawdź: Polski producent styropianu – http://www.hirsch-porozell.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here