Wygodne, funkcjonalne, niebanalne – pufy w Twoim domu

0
1641

Pufy nie od dziś goszczą w naszych domach. Współczesne modele diametralnie różnią się jednak od tych, które pamiętamy z domów naszych rodziców czy dziadków. Te starsze zazwyczaj były elementem dodatkowym w komplecie mebli tapicerowanych, traktowane były jako schowek i podnóżek. Dziś również mogą pełnić takie funkcje, jednak zakres ich możliwości znacznie się powiększył – wystarczy spojrzeć na bogate kolekcje tego typu mebli, które można dostosować do każdego pomieszczenia, nie tylko domowego, do różnych stylów i potrzeb.

Różnorodny wybór – pufy-poduchy, pufy-piłki czy pufy-kostki?

Dla osób, które pasjonują się wystrojem wnętrz i lubią w swoim otoczeniu wprowadzać różne zmiany – pufy są świetnym sposobem na ich przeprowadzanie. Różnorodność kolorystyczna, wiele modeli, rozmiarów, wzorów i materiałów, z których wykonywane są współczesne pufy, powoduje, że każdy znajdzie puf idealny dla siebie.

Niezależnie od tego, czy cenimy w głównej mierze komfort, czy względy estetyczne, a nawet ekologiczne – różnorodne kolekcje zapewnią nam dostęp do mebla, który jest dla nas z różnych względów idealny.

Pośród popularnych modeli na szczególną uwagę zasługują m.in. pufy-worki, czyli sako. Wypełnione granulatem styropianowym pufy tego rodzaju przyjmują formę, która jest przyjazna dla każdego ułożenia ciała, dlatego pufy te świetnie nadają się do do wypoczynku. Nie ma nic bardziej relaksującego niż delektowanie się kawą i dźwiękami ulubionej muzyki w objęciach takiego pufa. 

Równie popularne są pufy-poduchy, pufy w kształcie piłek, czy pufy-kostki, a  także pufy-fotele – te w większych rozmiarach mogą przypominać małe sofy. Wszystkie modele nowoczesnych są jednak niepowtarzalne – mogą przypominać inne meble, jednak nimi nie są, mają swoje, wyjątkowe cechy, które decydują o ich stale rosnącej popularności.

Jedną z takich cech jest np. atrakcyjne wzornictwo, lekkość (można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce) i niebanalność. Wszystko to razem powoduje, że pufy doskonale prezentują się w różnych miejscach, z pozoru zupełnie odległych stylistycznie. 

Przykładowo – sako może świetnie prezentować się zarówno w pokoju dziecięcym, młodzieżowym, jak i salonie oraz na tarasie. Wszystko zależy od wybranego materiału i kolorów materiału wierzchniego.

Pufy klasyczne, eko i glamour

Nie tylko kształt, ale również materiał, z którego wykonano puf, decyduje o tym, jaki ma styl i jaką estetykę reprezentują. Pufy projektowane są z myślą o różnych potrzebach klientów – inne będą pufy do pokojów dziecięcych (np. wzory związane z baśniami, ulubionymi bohaterami kreskówek, jasne, pastelowe kolory), inne do młodzieżowych (np. pufy przypominające piłkę nożną, tenisową czy ręczną lub siatkową), jeszcze inne – pufy do ogrodów czy na tarasy i werandy – tu sprawdzają się szczególnie pufy typu sako. 

Coraz większym powodzeniem cieszą się również pufy, które idealnie komponują się ze stylem miejsc reprezentacyjnych, w tym salonów. Będą to pufy klasyczne w kształtach – np. minimalistyczne pufy-sześciany, pufy-walce, utrzymane w stonowanych kolorach, ale również w złocie czy srebrze. 

Osobnym zagadnieniem jest rodzaj materiału, z którego pufy są wykonywane. Tu spektrum jest bardzo szerokie i obejmuje różne materiały – może to więc być ecopuf ze skóry naturalnej czy skóry licowej, a także z  ekoskóry, pluszu czy poliestru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here