Produkcja siłowników pneumatycznych

Siłowniki pneumatyczne są powszechnie stosowane w praktycznie wszystkich gałęziach przemysłu. Cykl produkcji tych elementów składa się z kilku etapów.

Produkcja siłowników w Air-Com jest skomplikowanym procesem, który składa się z kilku etapów. Dzięki takiemu sposobowi produkcji klient otrzymuje wysokiej klasy produkt, który będzie działać skutecznie i niezawodnie.

Proces produkcji siłowników pneumatycznych

Cały cykl produkcji siłowników Air-Com rozpoczyna się od podaniu wytycznych przez zamawiającego, które zawierają m.in. sposób działania siłownika, średnicę tłoka i skok. Następnie zespół produkcyjny kompletuje elementy niezbędnie do wykonania zamówienia. Pierwszym etapem w produkcji jest cięcie profilu zgodnie ze zleceniem. Kolejnym krokiem jest specjalistyczna obróbka elementów. Fazowanie polega na usuwaniu pozostałości materiału, żeby w ten sposób usunąć ostre krawędzie. Kolejnym etapem w produkcji siłowników pneumatycznych jest gwintowanie. Czwartym krokiem wykonywanym za pomocą specjalistycznych urządzeń przez wykwalifikowanych pracowników jest cięcie tłoczyska o długości i średnicy zgodnej z zamówieniem. Następnie tłoczysko jest gwintowane na obrabiarce CNC, a w dalszej kolejności frezowane.

Siódmy etap w całym cyklu produkcji polega na montażu siłownika. Montaż tego typu elementów wymaga dużej precyzji, a czas tej czynności jest uzależniony od typu siłownika.

Przedostatni etap polega na wykonywaniu szeregu testów zgodnych z normą ISO przez wykwalifikowanych testerów. Celem tego działania jest dokładne sprawdzenie czy siłownik pneumatyczny działa w prawidłowy sposób. Siłownik jest podłączany do specjalnego urządzenia, którego zadaniem jest zmierzenie spadku ciśnienia. Jeśli jest on zgodny z normą dla konkretnego rodzaju siłownika, oznacza to, że siłownik pozytywnie przeszedł test. Zanim siłownik pneumatyczny trafi do klienta, sprawdza się również jego wygląd, żeby sprawdzić, czy nie ma on żadnych uszkodzeń mechanicznych. Jeśli siłownik jest w pełni sprawny, zostaje on dokładnie oczyszczony i zapakowany i może być odebrany przez klienta. Mimo tak wielu etapów produkcji siłowniki mogą być wykonane w przeciągu zaledwie 24 godzin.
Obowiązujące normy przy produkcji siłowników

Siłowniki pneumatyczne trafiające to sprzedaży są objęte specjalnymi normami. Dzięki temu klient ma pewność, że siłownik jest wykonany i działa prawidłowo, jak i może w prosty sposób dobrać mocowania. Standaryzacja oznacza również, że siłowniki pneumatyczne są całkowicie zamienne. W Polsce obowiązują międzynarodowe normy, m.in. ISO15552 (siłowniki profilowe, których średnica wynosi fi 32-fi 125mm), ISO6432 (siłowniki okrągłe, których średnica to fi 8-fi 25mm) czy ISO21287 (siłowniki kompaktowe, ich średnica to fi 16-fi 100mm).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here