Szafki łazienkowe są idealnym sposobem na stworzenie dodatkowego miejsca w łazience, zwłaszcza jeśli mają wbudowane półki, w których można przechowywać niezbędne wyposażenie. Szafki z umywalką nie tylko oszczędzają przestrzeń, ale też stanowią świetne uzupełnienie stylowej łazienki. Występuje one w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu można z pewnością znaleźć takie, które przypadną nam do gustu.

Na jaki styl się zdecydować?

Ze względu na różnorodność szafek łazienkowych, mogą one pasować zarówno do tradycyjnych, jak i współczesnych łazienek. Eleganckie, minimalistyczne szafki o bardzo prostych krawędziach mogą wyglądać najlepiej w nowoczesnej łazience. Bardziej tradycyjne szafki łazienkowe mają delikatniejszy kształt, a ich drzwi są wyposażone w zabytkowe uchwyty.

Jeśli chodzi o kolor, istnieje wiele różnych opcji, z których można wybrać. Podobnie jak większość mebli łazienkowych, biały jest popularnym wyborem w przypadku szafek łazienkowych. Jeśli jednak wolimy drewniane wykończenie, to możemy wybrać między różnymi kolorami, w tym odcieniach sosny i mahoniu. Szafki z umywalką są również dostępne w bardziej wyblakłych, ciemniejszych barwach, takich jak szary i czarny, które będą wyglądać dynamicznie w połączeniu z pastelową ścianą.

Warto zdecydować się na szafki łazienkowe o błyszczącym wykończeniu. Zastosowane w nich elementy ze stali nierdzewnej i charakterystyczne drzwiczki sprawią, że łazienka stanie się obszerniejsza poprzez optyczne powiększenie przestrzeni.

Wybór wyposażenia jest ogromny i tak dla przykładu niektóre szafki łazienkowe Roca wyglądają zasadniczo jak minimalistyczne pudełko z drzwiami z przodu, podczas gdy inne mają określony kształt, z półkami, lustrami, a także kombinacją szuflad i szafek. W zależności od ilości miejsca, jakim dysponujemy, możemy uzyskać przeróżne rezultaty.

Szafki podumywalkowe – kiedy sprawdzają się najlepiej?

Szafki znajdujące się pod umywalkami to jedne z najbardziej popularnych elementów mebli łazienkowych – podkreślają eksperci z topsanit.pl. Są bardzo praktyczne, ponieważ łączą dwa podstawowe elementy wyposażenia łazienek. Ich wielkim atutem jest to, że są dostępne w szerokim zakresie rozmiarów, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do każdego wnętrza. Szafki podumywalkowe Elita znajdziemy w przeróżnych konfiguracjach – od niewielkich poziomych, jednoszufladowych gablot, przez ultrawąskie mini szafki, po obszerne kredensy. 

Wszystkie szafki łazienkowe są wodoszczelne, z uszczelnionymi krawędziami, aby zapewnić bezpieczeństwo sprzętom przechowywanym w bardzo ciepłym i wilgotnym pomieszczeniu. Oznacza to, że jeśli tylko będziemy o meble odpowiednio dbać, to mogą nam z powodzeniem służyć przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here