Ciągle żyjesz w biegu, wpadasz do domu na chwile i musisz w tym czasie przygotować obiad, przebrać się i biegniesz dalej? Z każdym rokiem zmieniają się nasze potrzeby, a producenci sprzętów robią wszystko abyśmy byli zadowoleni. Dzięki mikrofalówce, przygotujemy nasze ulubione potrawy w kilka chwil. Jakimi zasadami się kierować, gdy mamy zamiar zakupić nowy sprzęt? Koniecznie zapoznaj się z naszymi poradami.

Rozmiar mikrofali

Jeżeli zakup ma być odzwierciedleniem twoich potrzeb, zastanów się do jakich celów będziesz ją używał i czy będzie służyć tylko tobie czy całej rodzinie. Lubisz podgrzewać duże porcje jedzenia, uwielbiasz mięso pieczone na grillu lub potrzebujesz rozmrozić dużo zamrożonych posiłków przygotowanych dla gości – wybierz pojemność 30 lub powyżej 30 litrów.

Dla osoby mieszkającej samotnie, która mikrofalówki używa w ostateczności, do małych porcji spokojnie sprawdzi się pojemność 15-20 litrów. Chcąc kupić kuchenkę mikrofalową, którą najbardziej opowiada Twoim potrzebom, przejrzyj jakie sprzęty oferują producenci (http://www.homebook.pl/produkty/kuchenki-mikrofalowe) i porównaj ich właściwości, rozmiary oraz funkcje. Wybierając wymarzony model zaplanuj wcześniej gdzie będzie się znajdował, ponieważ istotna jest możliwość wentylacji, a co za tym idzie odpowiednia odległość od innych przedmiotów / mebli.

Kuchenka mikrofalowa zabudowana czy wolnostojąca?

Remontując mieszkanie, możemy pozwolić sobie na wybór kuchenki zabudowanej. Będzie sprawiała wrażenie kolejnej szafki, goście mogą jej nawet nie zauważyć. Ustal wcześniej miejsce gdzie ma się znajdować oraz wymiary, tak aby w końcowej fazie wszystko do siebie pasowało. Weź pod uwagę istotną kwestię wentylacji. Jeżeli kupujesz również inne sprzęty, postaraj się dobrać te same modele, możesz również postarać się o rabat u sprzedawcy, ze względu na tak duże zakupy.

Modele wolnostojące z pewnością będą miały niższą cenę, łatwiej będzie ją naprawić lub zawieźć do naprawy, wystarczy wyjąć wtyczkę i gotowe. Możemy również zmieniać jej lokalizację, korzystać z niej w innych pokojach.

Czas przyrządzania posiłków w kuchence mikrofalowej

Zależy nam aby szybko podgrzać potrawę, coś rozmrozić. W naszej kuchence odpowiedzialną za to będzie moc mikrofal. Im wyższe parametry, tym szybciej skonsumujemy nasze ulubione danie. Tanie mikrofalówki zazwyczaj są mocy ok 700W, jeżeli interesuje nas większa przykładowo 1000W, będziemy musieli więcej zainwestować.

Jak czyścić mikrofalówkę?

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale mikrofalówki, można samodzielnie czyścić, jest to jak najbardziej wskazane ze względu na higienę i jakość przyrządzanych potraw. Nie chcemy przecież jeść z tłustej i nieestetycznej kuchenki. Polecamy regularne sprzątanie, pochłania mniej starań i wysiłku, często wystarczy tylko przetrzeć szmatką.

Znaczenie podczas czyszczenia ma również kształt i wnętrze kuchenki mikrofalowej, które jeśli jest pozbawione trudno dostępnych miejsc, o elementach łatwych do zdjęcia (np. szklany talerzyk). Co jakiś czas dokładniej umyjmy drzwiczki, możesz wspomagać się małymi szczoteczkami oraz mięciutkimi szmatkami nasączonymi płynami do mycia kuchenek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here