Czytanie książek nie jest może najbardziej popularną formą spędzania wolnego czasu i wiele osób w ciągu roku nie przeczyta nawet jednej książki, ale są też tacy, którzy nie wyobrażają sobie życia bez dobrej lektury. Dla nich księgarnia wysyłkowa, która ma w swojej ofercie tanią książkę, okazuje się po prostu wybawieniem.

Tania książka – czy to w ogóle możliwe?

Czyhanie na okazje cenowe nie jest niczym zaskakującym. W końcu każda pasja kosztuje, a książki niewątpliwie do bardzo tanich nie nalezżą, chyba że ktoś ogranicza się do dwóch, może trzech tytułów rocznie. W dużo gorszej sytuacji są ci, którzy nie tylko uwielbiają czytać, ale także pragną posiadać swój egzemplarz i nie są w stanie się powstrzymać, aby nie wzbogacić swojej kolekcji o kolejne nowe tytuły. W takiej sytuacji odpada buszowanie w bibliotekach, a ponadto trudno byłoby w nich znaleźć nowości wydawnicze i zazwyczaj najciekawsze tytuły nie znajdują się w zbiorach albo trzeba długo na nie czekać. Pożyczenie książki od znajomego jest także rozwiązaniem połowicznym, ponieważ trzeba ograniczyć się do przeczytania i oddania. Można też skorzystać z wymiany książkowej z drugą osobą, ale wtedy trzeba się liczyć z koniecznością uszczuplenia swojego księgozbioru z jakiegoś tytułu.

Tradycyjna księgarnia stacjonarna raczej nie pozwoli zaoszczędzić na nowościach, więc pozostaje szukanie okazji cenowych oraz promocji w innych źródłach. Na pewno najlepsze okazje znajdzie się w internecie. Dobra księgarnia wysyłkowa nie tylko będzie oferować mnóstwo ciekawych tytułów w wyjątkowo korzystnych cenach, ale także koszt przesyłki bywa iście symboliczny, a przy większej ilości zakupionych egzemplarzy wysyłka jest nawet darmowa.

Nowości w dobrych cenach

Znalezienie taniej książki wśród wydań sprzed kilku lat nie powinno sprawić większego kłopotu, ale czasami kuszące są propozycje dopiero co wydane. Książki zazwyczaj mają swoją wydrukowaną cenę na okładce i teoretycznie mogłoby się wydawać, że poniżej owej ceny nie dostanie się tytułu nowego. Jednak w księgarniach wysyłkowych jest to jak najbardziej możliwe. Przykład pierwszy z brzegu to przepięknie wydana książka w formie albumu „God Food. Boska kuchnia Malki Kafki”. Twarda okładka i niezwykle artystyczne zdjęcia stanowią jedynie dopełnienie wyjątkowej treści. To z pewnością książka nie tylko dla miłośników kuchni wegetariańskiej z nutką orientalną, ale wszystkich zachwyconych kulturą jedzenia, w której przejawia się piękno życia. W końcu oprócz przepisów można zatrzymać się w refleksji nad słowem, a całość tworzy niezwykle barwną i harmonijna kompozycję. To niespełna 300 stron, ale cena okładkowa (prawie 70 zł) może trochę przerażać chętnych. Jednak można poszukać tej książki za niecałe 48,50 zł, więc naprawdę dużo taniej.

Tak wygląda kwestia nowości, a przecież są też dostępne wydania sprzed 4-5 lat i wtedy bestsellery Zafona, Coelho czy Murakiemiego można dostać za 8-10 zł, a to już naprawdę wyjątkowo niska cena i tym samym szansa na wzbogacenie swojej domowej biblioteczki o ciekawe tytuły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here