Ludziom, którzy kupują regularnie książki nie trzeba przedstawiać sieci sklepów Empik. Na zakupy w sklepie tej firmy można wybrać się w każdym z większych polskich miast, można również uczynić to nie wychodząc z domu. Wystarczy skorzystać z witryny internetowej sklepów, którą znaleźć można pod adresem empik.com.

Na stronie internetowej Empiku znaleźć można wszystkie produkty, jakie możliwe są do zakupienia w sklepach tej sieci. Zaletą korzystania ze strony jest możliwość zapoznania się z opiniami wielu ludzi na temat danego produktu – czytelnicy mogą bowiem ocenić książki w pięciogwiazdkowej skali. Które z produktów możliwych do zakupienia w sieci Empik są szczególnie wysoko oceniane? Uwagę zwraca pod tym względem chociażby „Idę tam gdzie idę” czyli autobiografia (napisana w formie wywiadu-rzeki) Kazika Staszewskiego, napisana przy pomocy znanego muzycznego dziennikarza Rafała Księżyka. Spośród kilkudziesięciu ocen, umieszczonych na stronie przez czytelników, dominują te pięciogwiazdkowe. Popularność tej książki nie dziwi – Kazik jest bowiem w Polsce postacią kultową, na muzyce jego zespołów, takich jak Kult czy Kazik na Żywo, wychowały się setki ludzi, a jego teksty były cytowane zarówno w postaci graffiti na ulicznych murach, jak i w poważnych pracach naukowych. Książka „Idę tam gdzie idę” pozwala poznać znanego muzyka z innej strony – szczerze mówi on w niej o swoim życiu prywatnym, doświadczeniach z ojcostwem czy eksperymentach z narkotykami, a tłem dla jego opowieści jest Polska lat siedemdziesiątych (czasów jego dojrzewania), osiemdziesiątych (czasów początku muzycznej kariery i nagrywania pierwszych albumów) i dziewięćdziesiątych (czasów szczytowej popularności). Warto dodać, że nie jest to jedyny wywiad-rzeka, który w ostatnich latach współtworzył Rafał Księżyk – wcześniej przeprowadził on podobne rozmowy z Tomaszem Stańko, Robertem Brylewskim czy Tymonem Tymańskim, ostatnio zaś ukazał się zbiór jego rozmów z Marcinem Świetlickim, zatytułowany „Nieprzysiadalność”.

Autobiografia Kazika Staszewskiego nie jest oczywiście jedyną książką dostępną w sieci Empik, która cieszy się zainteresowaniem klientów. Na stronie empik.com można znaleźć zakładkę „TOP 100”, w której wymienione są – zgodnie z nazwą – inne popularne produkty. Jakie książki jeszcze cieszą się zainteresowaniem czytelników? Przede wszystkim nowe dzieła uznanych autorów, takich jak Remigiusz Mróz czy Małgorzata Musierowicz. Ten pierwszy na szczyty list bestsellerów powrócił z kolejną częścią swojej serii o mecenas Jolancie Chyłce, zatytułowanej „Testament”. Małgorzata Musierowicz z kolei od czterech dekad kontynuuje swój popularny cykl „Jeżycjada” opowiadający o losach pewnej poznańskiej rodziny, oraz ich znajomych i przyjaciół. Fanów tych serii wydawniczych nie trzeba zapewne długo namawiać do zakupu kolejnych części, z drugiej strony mogą być one dla kogoś impulsem do powrotu do starszych książek tych autorów.

Strona empik.com umożliwia również segregowanie książek według gatunków, jakie prezentują. Na pewno jest to ułatwienie dla klientów, pozwalające im szybciej odnaleźć coś interesującego dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here