Klasyczna i uniwersalna piła łańcuchowa Stihl to urządzenie wysoce specjalistyczne. Profesjonalni producenci najczęściej zwracają uwagę na fakt, iż do pewnych szczegółowych zadań (wycinka leśna, przycinanie gałęzi, prace naprawcze i ratunkowe) koniecznie może być zastosowanie innych, nieco bardziej specjalistycznych urządzeń służących do przecinania drewnianych elementów lub też całych gałęzi i pni. Piła motorowa kojarzy się wielu, szczególnie młodym ludziom z grami komputerowymi lub też hitami anglojęzycznej kinematografii. W rzeczywistości rola i znaczenie pił motorowych są o wiele istotniejsze – uwzględniając zwłaszcza efektywność prowadzenia prac wycinkowych, tartacznych i obróbki gotowego już drewna.

Jak dobrać piłę wedle swoich oczekiwań?

Trzeba odrobinę się znać na narzędziach służących do ścinki leśnej, obróbki oraz prac ogrodowych. Producenci tworzący piłę łańcuchową Stihl docelowo wyprodukowali swój produkt dla celów wyłącznie profesjonalnych ekip pilarskich, które pracowały w lasach. Niestety, ale prototyp nie nadawał się na wiele, gdyż ważył około 20 kilogramów, był nieporęczny i gwarantował porównywalne moce do dzisiejszych, znacznie lżejszych i bardziej kompaktowych urządzeń.

Przy pile łańcuchowej Stihl bardzo ważne pozostaje dokładne zapoznanie się ze specyfikacją techniczną. Niektóre z modeli przeznaczone są dla profesjonalistów, ułatwiając prace w lesie, na dużych wysokościach lub też gwarantujących szybkie i jednocześnie bezpieczne usuwanie odpadów drewnianych, z którymi spotkać się można w przypadku klęsk żywiołowych i nie tylko. Każda piła łańcuchowa Stihl jest badana technicznie, co ma na celu zapewnienie maksymalizacji komfortu, bezpieczeństwa i efektywności realizowanych w terenie prac. Dobór wedle oczekiwań warto oprzeć na profesjonalnym poradnictwie produktowym od ze strony producenta lub sprzedawcy określonych urządzeń.

Podstawowa konserwacja piły

Jest ona bardzo prosta. Wystarczy jedynie, aby przed garażowaniem i dłuższym nieużywaniem piła łańcuchowa Stihl została optymalnie przygotowana. Chodzi tutaj o demontaż podstawowych elementów, usunięcie oleju i innych płynów eksploatacyjnych. Istotne pozostaje rozkręcenie gaźnika, czyszczenie świec oraz zabezpieczanie w środowisku chłodnym i suchym. Błędem jest, aby nie podejmować się działań zabezpieczających w zakresie pił motorowych, jak choćby serwisowania, przeglądu oraz całościowej naprawy.

Jak widać, piła łańcuchowa to dość wymagające urządzenie i dobrze wiedzieć, jak o nie zadbać w kompleksowy sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here