Urządzamy mieszkanie

Podłoga to podstawa aranżacji każdego wnętrza. Właśnie od tego elementu wystroju mieszkanie wymaga się najwięcej. Podłoga jest bazą, która ma być w pełni praktyczna, ale również estetyczna. Na jaki materiał wykończeniowy stawiają najczęściej inwestorzy? Szczegóły zostały przedstawione poniżej.

Płytki podłogowe w przestrzeni mieszkalnej

Jeszcze do niedawna płytki na podłogę wybierane były najczęściej do pomieszczeń, w których panują specyficzne warunki. Stosowano je w wiatrołapie, łazience albo kuchni, wszędzie tam, gdzie podłoga była narażona na intensywną eksploatację. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dobrej jakości płytki podłogowe są w pełni odporne na ciężar, brud, rysowanie, pękanie, wysokie temperatury czy działanie wody. Są antypoślizgowe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, a wybierając te klasyczne, inwestor ma pewność, że podłoga w jego mieszkaniu będzie uniwersalna, a więc zawsze modna. Co więcej, płytki na podłodze łatwo utrzymać w czystości, dzięki czemu mogą służyć w swojej doskonałości przez wiele lat.

Obecnie płytki na podłogę docenia się, uwzględniając wszystkie pomieszczenia domu, nawet reprezentacyjny salon. Świetnie sprawdzają się w salonach w stylu nowoczesnym albo glamour, bez problemu udaje się je dopasować do wnętrz loftowych lub skandynawskich. Warto podkreślić, że płytki są doskonałym przewodnikiem ciepła, dlatego są najczęściej wybierane, jeśli w nieruchomości zostaje zastosowane ogrzewanie podłogowe.

Drewniany parkiet

W mieszkaniach klasycznych wciąż króluje parkiet. Inwestycja w drewniane deski na podłogę jest pod względem finansowym zbliżona do tej, jaką trzeba zrealizować w ramach nabywania płytek podłogowych. Na tego rodzaju ekologiczną podłogę najczęściej decydują się miłośnicy stylu klasycznego, skandynawskiego albo retro, chociaż można dobierać ją bez względu na założony styl aranżacji.

Ogromną zaletą drewnianej podłogi jest jej trwałość. Odpowiednio zaimpregnowana z powodzeniem przetrwa nawet kilkadziesiąt lat. Co więcej, można ją odnawiać albo modyfikować wedle potrzeb. O ile cyklinowanie albo lakierowanie podłogi z drewna są podstawowymi zabiegami, jakie się na niej wykonuje, to dzisiaj coraz chętniej inwestorzy stawiają na jej specjalne postarzanie czy barwienie. Dzięki temu drewniane deski uzyskują pożądany wygląd.

Panele podłogowe

Najtańszą wersją podłogi są panele. Imitują one naturalny parkiet i wykazują dobre właściwości, patrząc na odporność tego elementu mieszkania na intensywną eksploatację. Panele są odporne na zarysowanie i ścieranie, można dobierać je wedle indywidualnych preferencji w zakresie rozmiarów czy kolorów. Z łatwością udaje się znaleźć również takie, które sprawdzą się w przypadku ogrzewania podłogowego. Ich zaletą jest niska cena, dzięki czemu panele podłogowe można zmieniać zgodnie z potrzebami czy obowiązującymi trendami. Warto też wspomnieć, że montaż paneli nie sprawia większego problemu, więc inwestorzy mogą podjąć się takiej pracy samodzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here