wiklina

Wiklina jest naturalnym, chętnie wykorzystywanym materiałem, który pomaga w oddzielaniu przestrzeni i ozdabianiu jej w ciekawy sposób. Jeśli sam posiadasz ogród, który chciałbyś zmodyfikować lub nieco odświeżyć, może być świetnym sposobem na spełnienie tego marzenia. Poznaj przykłady jej wykorzystania.

Jak przygotowywana jest wiklina najwyższej jakości

Najlepsza wiklina, dostępna na stronie Wiklinowy-ogrod.pl/, poddawana jest dwuetapowej obróbce. Polega ona na jej parzeniu z pomocą pary wodnej i wysokiej temperatury. Po osuszeniu materiał poddawany jest impregnacji w preparacie Palisander za sprawą całkowitego w nim zanurzenia.

Dzięki takiej procedurze nabiera odporności na warunki atmosferyczne, a jej kolor przybiera charakterystycznego, brązowego odcieniu i blasku, który pięknie prezentuje się w każdym ogrodzie. Dzięki wykorzystaniu gęstego splotu i łączeniu za pomocą ocynkowanych drutów, wszystkie elementy z niej stworzone są wytrzymałe i odporne na korozję.

Osłona przed spojrzeniami wścibskich sąsiadów i przechodniów

Nie każdy z nas może cieszyć się z posiadanych przez siebie sąsiadów, a bez wątpienia nikt nie lubi, kiedy przechodnie zaglądają mu do ogrodu. Jeśli jednak wokół posiadłości nie postawiono pełnego płotu, trzeba szukać alternatywnych rozwiązań, które pozwolą na zwiększenie intymności.

Idealnym sposobem jest w tym przypadku wykorzystanie wiklinowych mat, które należy połączyć z ogrodzeniem. Można to zrobić z łatwością za pomocą opasek zaciskowych, co przekłada się na możliwość bezproblemowego samodzielnego montażu osłony. Co więcej, mogą one zostać przycięte na odpowiedniej długości i wysokości, co z kolei umożliwia ich wykorzystanie przy różnych ogrodzeniach.

Podobnym sposobem jest montaż prostokątnych lub kwadratowych paneli wiklinowych, które są gotowymi elementami, wymagającymi jedynie ustawienia w odpowiednich miejscach i zamocowania celem nadania im stabilności.

Ochrona przed wiatrem

Jeśli posiadasz taras od wietrznej strony, być może rzadko decydujesz się na nim siedzieć, a twoje dzieci nie lubią się na nim bawić. W takim przypadku rozwiązaniem może być zastosowanie paneli, które ustawione samodzielnie przy tarasie zapewnią jego osłonięcie i uprzyjemnią spędzany tam czas.

Oddzielnie poszczególnych nasadzeń od siebie

Kolejnym przydatnym rozwiązaniem będą niewielkie płotki, które nie tylko staną się ciekawym elementem aranżacyjnym i ozdobnym, ale także posłużą do odgrodzenia poszczególnych przestrzeni od siebie. Dzięki nim nasadzenia, które nie powinny się łączyć, albo części rekreacyjne terenu zostaną wyznaczone. W ten sposób każdy z domowników łatwiej zapamięta, która część ogrodu jest przeznaczona do odpoczynku, a która do hodowli roślin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here