Przydatne akcesoria do domu dla osób, które wciąż mają kolekcję płyt

Audiofilom trudno rozstać się z ich kolekcjami płyt. Poniższe sprzęty pozwalają cieszyć się nimi w domu, a następnie przerobić je na coś nowego, by zyskały drugie życie. Napęd optyczny do komputera to z kolei sposób, by przegrać ich zawartość na dysk.

Biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary telefonów i odtwarzaczy mp3, wiele osób dochodzi do wniosku, że nie mają w domu miejsca na tradycyjną wieżę z zestawem głośników. Trudno jednak pozbyć się jej miłośnikowi płyt, bo bez niej nie będzie jak odsłuchiwać ulubionych krążków. Do domów, w których nie ma miejsca na sprzęt muzyczny, warto mieć radiobudzik z odtwarzaczem płyt. To niewielkie urządzenie, rozmiarem niewiele różniące się od popularnego niegdyś discmana. Posiada zegarek i funkcję budzenia, odtwarzacz płyt i radio. Jest więc na tyle praktyczny, że sprawdzi się wszędzie. Jest idealny na działki czy wyjazdy, gdy funkcja budzenia czy odtwarzacz płyt też się przydają.

Napęd optyczny do komputera

Aby bez przeszkód odtwarzać muzykę z płyt z komputera i innych urządzeń, warto z kolei mieć bezprzewodowe głośniki działające na Bluetooth. To również niezbędny sprzęt podczas imprez i wyjazdów.

Napęd optyczny do komputera

Coraz częściej jednak zdarza się, że laptopy i inne urządzenia nie posiadają napędu CD. Dla miłośnika muzyki czy filmów na płytach to kłopot, bo nie mogą odtworzyć ulubionych plików. Dlatego warto mieć w domu napęd optyczny do komputera na USB. Takie urządzenia są dziś tanie.

Poza domem napęd optyczny do komputera sprawdza się też na wyjazdach i podczas prezentacji. Możliwość włożenia do niego płyty i podłączenia do komputera czy telewizora znacznie ułatwia życie. W ten sposób można organizować spontaniczne pokazy filmów na projektorze czy imprezy z muzyką z płyt. Zewnętrzny napęd optyczny pozwala też nagrywać i przegrywać płyty, co może być nieocenione zarówno w firmie, jak i w domu. CD – szczególnie te nagrywane w domu – po jakimś czasie niszczeją, więc warto zabezpieczyć w ten sposób w porę zawartość ulubionego krążka.

Co zrobić ze starymi płytami CD

Co zrobić ze starymi płytami CD?

Zdarza się, że płyty się zarysują lub w inny sposób zniszczą. Sprzętem, który może przydać się właścicielowi dużej kolekcji, może być niszczarka. Ma wiele ciekawych zastosowań. Internet pełen jest poradników na temat tego, jak zrobić niezwykłe ozdoby z połamanych płyt CD. Małe, mieniące się na tęczowo kawałki mogą być elementem mozaik czy gotowym materiałem na kulę dyskotekową. Za pomocą niszczarki można je łatwo stworzyć samemu. To też przydatne w firmach, bo na CD mogą być zgromadzone poufne dane. Lepiej zniszczyć płyty przed wyrzuceniem. Inne praktyczne zastosowanie to podstawki do kubków. Tych zawsze brakuje w domu czy na działce, a przecież stare płyty doskonale je zastępują. W sieci można znaleźć też inne tutoriale tego typu, pokazujące, jak zrobić z płyt ozdobę ścienną czy zegar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here