Jakie krzesło do nowoczesnej kuchni?

Nieodłącznym elementem wyposażenia każdej funkcjonalnej kuchni jest stół, który uzupełnia się odpowiednią liczbą krzeseł (odpowiadającą liczbie domowników). Współcześnie funkcję klasycznego stołu coraz częściej realizują również wysokie wyspy kuchenne, do których zamiast tradycyjnych krzeseł, dostawia się wysokie stołki barowe. Jak zatem powinno wyglądać wyposażenie współczesnej, nowocześnie urządzonej kuchni? Czy nowoczesne krzesła kuchenne to wyłącznie wysokie hokery?

Czym powinno charakteryzować się krzesło kuchenne?

W odróżnieniu od krzeseł dedykowanych salonom i bardziej reprezentacyjnym jadalniom klasyczne krzesła kuchenne są na ogół meblami pozbawionymi tapicerki. Przemawiają za tym względy czysto praktyczne. Meble pozbawione miękkiej tapicerki zapewniają co prawda nieco mniejszy komfort siedzenia, ale są znacznie łatwiejsze do utrzymania w nienagannej czystości. Krzesła nowoczesne, mające oryginalną formą, zaprojektowane z myślą o takich pomieszczeniach jak kuchnie, również standardowo będą pozbawione tapicerki tekstylnej. Siedziska takich krzeseł mogą być wykonane z trwałej sklejki lub wysokiej jakości tworzywa sztucznego w płynny sposób przechodzącego w lite oparcie i ewentualnie, dla zwiększenia komfortu siedzenia, uzupełnione wymiennymi, miękkimi poduszkami do siedzenia. Stosowanie tego typu rozwiązania w przypadku krzeseł o nowoczesnej konstrukcji cieszy się dużą popularnością i na rynku bez problemu znaleźć można wiele wersji poduszek o zróżnicowanych kolorach i rozmiarach.

Oryginalna forma

Tym, co w zasadniczy sposób odróżnia krzesła nowoczesne od krzeseł o tradycyjnej konstrukcji, jest oryginalny sposób ich wykończenia. Nowoczesne krzesła kuchenne bardzo często wyposażone są w niestandardowy rodzaj oparcia, które może mieć zarówno litą, jak i ażurową formę. Takie oparcia mogą być wyjątkowo niskie lub ponadprzeciętnie wysokie. Dużą popularnością cieszą się obecnie krzesła o przedłużonym oparciu, które sięga kilka-kilkanaście centymetrów poniżej poziomu siedziska. Takie modele krzeseł wydają się bardziej masywne, przez co najlepiej sprawdzą się w przestronnych i jasnych wnętrzach. Oczywiście krzesła nowoczesne to również modele o minimalistycznej, maksymalnie uproszczonej formie. Tego typu meble sprawdzą się m.in. we wnętrzach mieszkań urządzonych w popularnym dziś stylu skandynawskim lub holenderskim.

Jeśli szukasz krzeseł pasujących do wyposażenia nowoczesnej kuchni, zawsze staraj się dobierać je w ten sposób, by odpowiadały wysokości i stylowi wykonania stołu. Jeśli stół ma minimalistyczną formę, wybierz równie skromne krzesła. Gdy stół jest bardziej masywny, szukaj krzeseł z zabudowanymi oparciami.

Artykuł powstał we współpracy z https://stolpluskrzesla.pl/c303-krzesla-nowoczesne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here