Uwielbiasz letnie grillowanie? Stwórz doskonałe miejsce do spotkań towarzyskich w swoim ogrodzie – altanka i jej wyposażenie

Osoby uwielbiające spędzać czas w swoim ogrodzie powinny pomyśleć na etapie projektowania działki o budowie altanki. Najlepszym rozwiązaniem są zadaszone i osłonięte przesuwanymi ścianami altanki. Tego typu pomieszczenia mogą być używane nawet wczesną wiosną i późną jesienią. Dobrze zbudowane i kryte altanki pozwalają na ich szybkie ogrzanie w razie chłodniejszych dni i nocy. Innym rozwiązaniem są altany otwarte, które można zakupić w postaci gotowego zestawu wypoczynkowego lub samodzielnie zbudować.

W zależności od indywidualnych potrzeb altanka to doskonały i praktyczny pomysł, który można wykorzystać w każdym ogrodzie. Nowoczesne, rustykalne lub dworkowe altanki dodatkowo pozwalają magicznie udekorować działkę i pięknie się prezentują na tle zieleni.

Co powinno znaleźć się we wnętrzu ogrodowej altanki?

Altanka ogrodowa to pomieszczenie, które zazwyczaj ma służyć do przyjmowania gości, wydawania przyjęć, grillowania i różnego rodzaju spotkań towarzyskich. Pozwala na godne ugoszczenie gości w okresie letnim, nawet podczas pojawienia się nagłej ulewy.

Każda altana powinna posiadać duży stolik oraz ławę lub krzesła, na których nasi goście będą mogli spocząć i spożywać przygotowane przez nas posiłki. Dobrym rozwiązaniem może być również zakup gotowego zestawu wypoczynkowego składającego się z stolika kawowego oraz foteli. Jednak tego typu opcja jest znacząco zmniejszy ilość wolnego miejsca w altance i uniemożliwi pomieszczenie dużej ilości osób.

W zależności od rozmiaru altany powinniśmy dopasowywać do niej niezbędne meble i dodatkowe wyposażenie. Doskonałą opcją jest zamówienie wybranych mebli na konkretny wymiar. Obecnie na rynku znaleźć można wiele firm zajmujących się produkcją mebli na wymiar, świetnym przykładem jest firma mebella, która wytwarza wysokiej jakości blaty i podstawy do stołów barowych.

Zamówienie stołu na wymiar pozwoli nam dokładnie zaaranżować i wykorzystać całą przestrzeń. Dodatkowo sami wybierając rodzaj blatu oraz podstawy do stołów barowych mamy możliwość skorzystania z różnych wariantów (podstawy żeliwne, ze stali lakierowanej, ze stali nierdzewnej lub mosiężne, blaty ze sklejki, płyty wiórowej, z mdf lub kompaktowe). Oprócz stołu możemy również zamówić konkretnych rozmiarów ławę lub krzesła, dzięki temu otrzymamy gwarancję, że oba sprzęty będą do siebie dobrze dopasowane.

Altanka wyposażona w ergonomicznie dobrany stół oraz krzesła wymaga także dodatkowego sprzętu oraz dekoracji. Jeżeli zależy nam na dobrze zaaranżowanej altance powinniśmy wyznaczyć w niej miejsce na ustawienie grilla oraz stolika pomocniczego. Obecnie najchętniej wybieranymi rodzajami grilla do altanek są grille gazowe lub elektryczne. Jeśli chodzi o stolik pomocniczy to świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wyciętego na wymiar blatu i podstawy do stołów barowych. Stolik pomocniczy umożliwi nam sprawne przygotowanie potraw, ustawienie gotowych mięs i warzyw do grillowania, a także przechowywanie najpotrzebniejszych sztućców lub narzędzi.

Oświetlenie i dekoracje do altanki

Urządzając altankę nie należy zapominać o doprowadzeniu do niej elektryczności. W altance na suficie dobrze sprawdzi się wisząca lampa ogrodowa, zaś przed wejściem korzystną opcją będzie lampa stojąca. Dodatkowo altanę można ozdobić lampkami świątecznymi lub cotton balls. Tego typu lampki delikatnie rozświetlą wnętrze altanki i stworzą tajemniczą atmosferę. Ciekawym pomysłem są również kolorowe donice z kwiatami lub ziołami, które będą roznosiły przyjemny zapach po całym wnętrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here