Przesuwane drzwi szklane - nowoczesność, funkcjonalność, minimalizm

Drzwi przesuwane cechuje duża funkcjonalność oraz modny design. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się szklane modele. Są one nowoczesne i świetnie spełniają swoją rolę polegającą na odgradzaniu od siebie różnych pomieszczeń w przestrzeni mieszkalnej.

Szklane drzwi są ostatnio bardzo popularne ze względu na atrakcyjny i oryginalny design. Wyróżnia je piękny wygląd oraz funkcjonalność, bowiem zajmują dużo mniej miejsca aniżeli standardowe modele drzwi. Same w sobie stanowią ozdobę wnętrz i mogą zaskoczyć naszych gości, bowiem jeszcze nie aż tak często można je spotkać w budynkach mieszkalnych. To swojego rodzaju trend, który dopiero co raczkuje, ale w szybkim tempie zdobywa swoich zwolenników. Zastanówmy się jakie aspekty wziąć pod uwagę, gdy zdecydujemy się na taki model. O czym powinniśmy pamiętać zanim przystąpimy do ich montażu?

Zalety szklanych drzwi przesuwanych.

Niezaprzeczalnie posiadają one wiele zalet. Świetnie sprawdzają się w niewielkich mieszkaniach, w których nie chcemy niepotrzebnie zajmować przestrzeni obszernymi skrzydłami drzwi. Wnętrza dzięki nim staną się bardziej przestronne i zaaranżowane w nowoczesnym, gustownym stylu. Zastosowanie szklanych drzwi umożliwia dokonywanie zmian aranżacyjnych wewnątrz pomieszczeń, bowiem szkło do wszystkiego pasuje. Jeśli przykładowo nasze pomieszczenia są jasne, a po jakimś czasie zapragniemy je nieco przyciemnić i nadać im klimatu przytulności, to wówczas nie będziemy musieli również wymieniać drzwi, aby dostosować ich kolorystykę do nowego designu. Zastosowane szklane drzwi idealnie sprawdzą się w połączeniu z każdą kolorystyką. Świetnie będą pasować do każdych mebli i dodatków.

W jakich pomieszczeniach zastosować szklane drzwi?

W zasadzie można zdecydować się na takie rozwiązanie w każdym pomieszczeniu, ale szczególnie jest ono polecane w przypadku pomieszczeń wąskich i małych. Często korytarze są podłużne i ciasne, a od nich rozchodzą się drzwi do innych pomieszczeń. gdy zastosujemy standardowe drzwi to otrzymamy efekt skumulowania ilości futryn i skrzydeł na niewielkiej powierzchni. Może to okazać się bardzo przytłaczające w efekcie. Dobrym pomysłem na zastosowanie drzwi szklanych jest ich montaż w sypialni, ale także w łazience. Nie ma tu określonej reguły, z pewnością jednak wybór takich drzwi pozwoli wykreować niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju klimat wnętrz.

Rodzaje drzwi szklanych – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Rynek dysponuje bogatą ofertą w tym zakresie. Drzwi przesuwane są dostępne w różnych grubościach, szerokościach. Można wybierać także w fakturze i kolorystyce szkła. Są bowiem szkła matowe, przezroczyste, na wysoki połysk, w wybranym przez nas kolorze itp. Na szybach można zastosować dowolnie wybrane wzory i ornamenty.

Montaż drzwi szklanych.

Najlepiej skorzystać z usług fachowców, którzy mając doświadczenie w tym zakresie szybko sobie poradzą z ich montażem. Nie jest to zabieg szczególnie skomplikowany, ale wymaga nieco wprawy i wiedzy na ten temat. Już na etapie aranżacji wnętrz należy pomyśleć o tym rozwiązaniu, bowiem drzwi przesuwane wymagają stworzenia wnęki, do której będą wsuwane. Poza tym nie można montować drzwi w ścianach wykonanych z powłoki gipsowo-kartonowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here