Drewno jest powszechnie docenianym materiałem ze względu na swoje właściwości. Jednak coraz większa liczba klientów wybiera płytki drewnopodobne. Czym się różnią te dwa modele?
Płytki drewnopodobne a panele: podobieństwa i różnice
Naturalna drewniana podłoga ma niepowtarzalny urok, często nieporównywalny z innymi materiałami. Co więcej, drewniana podłoga emanuje luksusem i pozwala kreować przestrzeń swoich marzeń. Jedynym problemem związanym z naturalną podłogą drewnianą jest jej koszt. Jednak istnieją niedrogie alternatywy. To płytki drewnopodobne. Takie płytki do salonu zostały zaprojektowane tak, aby naśladować wygląd naturalnego drewna. A dzięki nowoczesnym technikom produkcyjnym, oferują prawie wszystkie zalety naturalnego drewna przy znacznie niższych kosztach.
Istnieje kilka rodzajów płytek ceramicznych i porcelanowych, które są specjalnie zaprojektowane, aby naśladować wygląd drewna. Te płytki o wyglądzie drewna są dostępne w niezliczonych stylach i wzorach oraz w wariantach szkliwionych i nieszkliwionych. Płytki o wyglądzie drewna nadają się do stosowania zarówno jako płytki podłogowe, jak i płytki ścienne w różnych zastosowaniach komercyjnych i mieszkaniowych.
Cena płytek drewnopodobnych zależy od rodzaju płytki. Glazurowana lub zeszklona płytka ceramiczna o wyglądzie drewna zwykle kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za metr kwadratowy. Nieszkliwione płytki ceramiczne imitujące drewno są w porównaniu z nimi nieco tańsze. Jednak płytki o wyglądzie zeszklonego drewna porcelanowego są droższe i kosztują ponad 200 złotych za metr kwadratowy.
Podłogi z drewna strukturalnego są używane od wieków. Ten rodzaj podłogi wykorzystuje prawdziwe drewniane deski, które układa się na legarach lub podporach. Rodzaj drewna stosowanego w podłogach z drewna konstrukcyjnego różni się w zależności od regionu, ponieważ drewno musi zaaklimatyzować się do lokalnych warunków. Koszt podłóg z drewna konstrukcyjnego różni się w zależności od rodzaju drewna i gatunku użytego drewna. Zobacz dostępne propozycje na https://modnalazienka.pl/category/salon-64
Najtańszy gatunek drewna, który można zastosować w podłogach z drewna konstrukcyjnego, charakteryzuje się dużą ilością słojów, sęków i naturalnej niespójności. Standardowe drewno używane w podłogach drewnianych jest ogólnie bardziej spójne i kosztuje od kilkuset metrów za metr kwadratowy. Drogie drewno ma bardzo mało wad i kosztuje ponad 400 złotych za metr kwadratowy. Nadają się do podłóg w zastosowaniach mieszkalnych i komercyjnych, ale są znacznie droższe niż płytki o wyglądzie drewna.
Drewniane podłogi pływające są odmianą podłóg drewnianych konstrukcyjnych, które również były stosowane tradycyjnie. Jedyna różnica między tymi podłogami a drewnianymi podłogami konstrukcyjnymi polega na tym, że pływające podłogi drewniane nie są przymocowane do ramy podpodłogowej. Pływające podłogi drewniane układa się raczej na litej podłodze, zazwyczaj wykonanej z betonu, płytek, korka lub płyty wiórowej.
Pływające podłogi drewniane są łatwe do układania i zapewniają doskonałą izolację akustyczną. Jednak w przypadku złego ułożenia, mogą z czasem powstawać szczeliny, co powoduje hałas podczas chodzenia. Ten rodzaj podłóg jest idealny do stosowania jako podłoże podłogowe w mieszkaniach i domach.
Jakie płytki do salonu z kuchnią?
Optymalny materiał wykończeniowy, powinien łączyć następujące cechy: niezawodność, praktyczność, a także trwałość oraz atrakcyjny wygląd. Takie są cechy płytek ceramicznych. Wielu użytkowników sądzi, że materiał ten służy tylko do dekoracji łazienek i toalet. Tymczasem płytki można wykorzystać do dekoracji przedpokoju lub salonu.
Płytki do salonu to modna i stylowa dekoracja. Z jego pomocą można zorganizować nietuzinkowy projekt w różnych stylistycznych formach. Projektanci opracowali wiele technik, które za pomocą takiego materiału wykończeniowego można przełożyć na rzeczywistość. Płytki na podłodze nadają szczególnej wyrazistości i szyku. Współczesny rynek obfituje w różnorodne produkty różniące się rozmiarem, kolorem, teksturą i innymi cechami.
Płytka pomoże nie tylko ozdobić, ale także wyrównać podłogę, aby była idealnie gładka. Jeśli chcesz podkreślić wykończenie podłogi, zwróć uwagę na teksturowane szale. Popularne są modele imitujące naturalne materiały, takie jak kamień czy drewno.
Produkt wysokiej jakości ma długą żywotność. Ten wskaźnik jest indywidualny dla każdego producenta, ale optymalny okres to kilkadziesiąt lat. Jeśli płyta ma wysoką ścieralność i została prawidłowo zamontowana, wykładzina podłogowa zachowa swoją atrakcyjność przez dziesiątki lat.
Ten materiał wykończeniowy jest niezawodny i trwały. Ten wskaźnik osiąga się dzięki gęstej teksturze. Nawet na podłożu o dużym natężeniu ruchu materiał wykazuje odporność na stałe obciążenia.