Osłony okienne w stylu boho

Dekorowanie i urządzanie domu wymaga wiele pracy, zwłaszcza jeśli zależy Ci na określonym stylu. Jednym z popularnych stylów jest styl bohemy, w skrócie Boho-chic, który jest eklektyczny i zabawny. Styl boho-chic może funkcjonować w każdym rodzaju domu przy odrobinie wysiłku. Jeśli jesteś gotowy do zasłonięcia okien, znalezienie opcji pasujących do stylu boho może wydawać się trudne, ale pomoc jest dostępna.

Postaw na odważne wzor

Aby zharmonizować się z zabawnym charakterem stylu boho, zdecyduj się na zasłony w unikalne wzory, które składają wielkie oświadczenie. Wybierz na przykład tkaniny w grube pasy, duże medaliony, wzory paisley i globalne nadruki, aby z łatwością ubrać okna w stylu boho. Te odważne wzory są kluczowe dla dostosowania się do stylu boho, ale długość zasłon również ma znaczenie. Wzorzysta draperia powinna lekko spływać na podłogę, dlatego zmierz odległość od podłogi tuż nad ramą okna i dodaj kilka centymetrów, aby zasłony po zamontowaniu delikatnie opadały na podłogę.

Żywe kolory, które się rzucają w oczy

Kolor jest również ważnym elementem podczas dodawania stylu bohemy do domu. Chociaż wszystkie kolory pasują do tego wyjątkowego stylu, kolory ziemi mają tendencję do bycia najbardziej widocznymi. Na początek rozważ zasłony i inne dekoracje okienne w głębokich zieleniach, brązach i szarościach, a następnie dodaj akcenty metaliczne i w odcieniach klejnotów. Na przykład, czekoladowo-brązowe zasłony z jasną i żywą różową falbaną zdecydowanie nadadzą charakteru bohemy.

Warstwy na całe dnie

Innym doskonałym sposobem na wprowadzenie stylu boho-chic przy jednoczesnym zapewnieniu funkcjonalności Twoich zabiegów okiennych jest łączenie różnych kolorów, materiałów i wzorów. Zasłony rzymskie w połączeniu z tradycyjnymi zasłonami to świetny sposób na dodanie koloru i wymiaru przy zachowaniu tradycyjnych korzyści płynących z zabiegów okiennych, takich jak prywatność i energooszczędność. Wybierz rolety rzymskie w jednolitym kolorze do okien, które będą zasłaniać widok i naturalne światło. Następnie zainstaluj karnisz, aby powiesić tradycyjne zasłony po obu stronach okna, aby dodać koloru, który uzupełni Twój styl boho.

Neutralne kolory

Wreszcie, nawet neutralne kolory i naturalne tkaniny mogą być świetną opcją dla dekoracji okien w stylu boho. Czyste białe zasłony wykonane z lekkiej bawełny lub tkaniny sheer dodają naturalny element do każdego okna. Pozwól takim zasłonom płynąć z łatwością w sypialni lub salonie, ale użyj krawatów z kolorowymi koralikami i odcieniami drewna, aby zaakcentować przestrzeń. Żaluzje drewniane również będą pasować do stylu boho-chic, pozwalając Ci dodać naturalną fakturę do okien, a jednocześnie wpuścić do nich trochę naturalnego światła. Jeśli chcesz, aby dekoracje okienne były wykonane z naturalnych materiałów, które wyglądają świetnie i zapewniają pewną izolację, aby pomóc w zwiększeniu wydajności energetycznej, rozważ żaluzje bambusowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here