Osłony na meble ogrodowe – jak wybrać, na co zwrócić uwagę, gdzie kupować?

0
1363

Meble ogrodowe to niezwykle użyteczne i komfortowe przyrządy. Niemal każdy właściciel przydomowego ogródka, miejskiej działki lub posiadłości za miastem, z przyjemnością korzysta z nich w chwilach spokoju i odpoczynku. Meble w ogródku pozwalają przekształcić go nie tylko w miejsce odpoczynku, lecz także towarzyskich spotkań i jadalnię „pod chmurką”, gdzie spożywamy obiad całą rodziną. By jednak meble zachowały swoją przydatność przez długi okres, należy dołożyć odpowiednich starań i zatroszczyć się o ich odpowiednią konserwację. Podpowiadamy zatem – jaki sposób przedłużyć żywotność naszych mebli ogrodowych.

Pokrowce na meble ogrodowe

Z mebli ogrodowych korzystamy przede wszystkim w okresie ciepłych miesięcy. Wówczas, chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, zarówno samemu, jak i w gronie innych osób. To wtedy zwykle wyciągamy nasze meble ogrodowe z garażu, piwnicy, przybudówki lub innego schronienia, gdzie spędzały swój „zimowy sen”.

Każdy, kto miał okazję korzystać z tych samych mebli dłużej niż przez jeden sezon, zdaje sobie sprawę, jak wielu uszkodzeniom mogą one ulec właśnie w tym czasie. Wbrew pozorom, okres, w którym nie korzystamy mebli, nie służy im do końca dobrze. W zależności od materiału, z jakiego zostały wykonane, meble mogą w tym czasie ulec najróżniejszego rodzaju uszkodzeniom. Oprócz osadzającego się na nich kurzu, pyłków i innych zabrudzeń, meble mogą zostać uszkodzone przez owady i niewielkie stworzenia, wilgoć, niską temperaturę lub inne niekorzystnie oddziałujące czynniki.

Z tego powodu, wiele osób poszukuje skutecznych sposobów pozwalających na bezpieczne przechowywanie mebli ogrodowych. Do tych najczęściej stosowanych należą pokrowce na meble – czyli powłoki o dużej powierzchni, wykonane ze specjalnych materiałów.

Jak wybrać pokrowiec na meble ogrodowe?

Ochrona mebli ogrodowych jest istotna, niezależnie od tego ile pieniędzy wydaliśmy na ich zakup. Poszukując korzystnych pokrowców, pragniemy zachęcić szczególnie do przeglądania ofert dostępnych w internecie. To na stronach wirtualnych sklepów możemy zaopatrzyć się w pokrowce na meble ogrodowe dobrej jakości, po najniższych cenach.

W wyborze powinniśmy się kierować kilkoma podstawowymi kryteriami. Do takich należy oczywiście ilość potrzebnych pokrowców, która powinna zgadzać się z ilością mebli, które pragniemy osłonić. Należy także zwrócić uwagę, czy dany pokrowiec wykonany jest z materiałów dedykowanych dla drewna, żeliwa, metali, technorattanu czy innych tworzyw sztucznych. Najczęściej – pokrowce wykonane są z poliestru, folii, polietylenu lub materiałów wzmacnianych PCV. Dzięki temu są one odporne na działanie czynników atmosferycznych i nie przepuszczają wilgoci.

Ponadto, należy zwrócić uwagę, czy wybierany przez nas pokrowiec dedykowany jest do pory zimowej, czy też nadaje się do stosowania przez cały rok. Niektóre z pokrowców są na tyle wytrzymałe, że można korzystać z nich przez cały rok, a także nie wymagają przechowywania w specjalnych pomieszczeniach. Możemy po prostu okryć nimi szczelnie nasze meble ogrodowe (pozostawiając na nich nawet poduszki na krzesła) i poczekać, aż będziemy mieli ponownie okazję, by z nich korzystać. Pokrowce takie są zwykle odporne na promieniowanie słoneczne – chronią materiał mebli przed dostępem promieni słonecznych i ich szkodliwym wpływem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here