kort

Podczas tworzenia różnego rodzaju obiektów sportowych należy starannie przemyśleć kwestię bezpieczeństwa, użytkowości oraz wygody. Osoby, które będą w przyszłości korzystały z naszego obiektu muszą czuć się na nim komfortowo i wygodnie. Jeśli na etapie planowania nie uwzględnimy tych cech, to nasz obiekt mimo odpowiedniej lokalizacji, a także samej atrakcyjności, nie będzie przyciągał fanatyków sportu.

Najlepsza nawierzchnia dla obiektów sportowych

Wbrew pozorom to właśnie wybór odpowiedniej nawierzchni stanowi kluczowy element tworzenia nowego obiektu sportowego. Podłoże po którym będą poruszać się sportowcy musi zatem charakteryzować się odpowiednią elastycznością oraz doskonałą amortyzacją. Dzięki temu użytkownik będzie mógł bezpiecznie i wygodnie uprawiać swoją dyscyplinę sportową, nie martwiąc się o ewentualną kontuzję.

Najlepsza nawierzchnia stosowana w obiektach sportowych powinna wyróżniać się odpornością na zmieniające się warunki atmosferyczne. Właśnie taką nawierzchnią jest nawierzchnia poliuretanowa, której zakupu możesz dokonać choćby na stronie: https://www.tenistal.com.pl/oferta/nawierzchnie/nawierzchnie-poliuretanowe/. Warto wiedzieć, że nawierzchnia poliuretanowa jest trwałą powierzchnią przepuszczalną, którą można stosować na różnych obiektach sportowych. Można ją zatem stosować na boisku do gry w: tenisa, siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, badmintona lub piłkę ręczną. Nawierzchnia będzie także odpowiednia do lekkoatletyki.

Pokrycie boiska nawierzchnią poliuretanową zapewnia także świetną amortyzację, dzięki czemu stawy jej użytkownika nie są aż tak narażone na obciążenia oraz kontuzję, co zdarza się dość często na zwykłych nawierzchniach boisk.

Jak należy dbać o nawierzchnię poliuretanową?

Właściwe dbanie o nawierzchnię poliuretanową nie stanowi większego problemu. Użycie właśnie tej nawierzchni na boisku nie wymaga od nas praktycznie żadnych zabiegów konserwacyjnych. To dlatego ponieważ jest ona odporna na ścieranie i zniszczenia. Ponadto nie straszny jej jest ani mróz, ani śnieg czy deszcz. Nawierzchnia bez problemu przetrwa również upalne lato. Jedyne co musimy zrobić to dbać o jej czystość. Taki niewielki wysiłek wkładany w utrzymanie doskonałej jakości nawierzchni poliuretanowej, pozwala zatem zaoszczędzić sporą ilość czasu oraz pieniędzy.

Firma Tenistal zajmująca się projektowaniem oraz profesjonalną budową wszelkich obiektów sportowych, zaleca zachowanie szczególnej uwagi podczas ewentualnego odśnieżania nawierzchni poliuretanowej. Używanie niewłaściwego sprzętu do odśnieżania nawierzchni poliuretanowej może wiązać się z ryzykiem jej uszkodzenia.

Nawet z pozoru drobne uszkodzenia – pod wpływem późniejszego działania wody, mrozu i słońca mogą okazać się zabójcze dla takiej nawierzchni. Warto jest zatem przed samym odśnieżaniem zwrócić szczególną uwagę na używany przez nas do tego sprzęt. Dzięki temu nasza nawierzchnia poliuretanowa przetrwa długie lata, a my oraz korzystający z niej sportowcy będziemy mogli do woli realizować się w ukochanym sporcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here