Nitownica pneumatyczna do nitonakrętek

Nitownice znaleźć można w wielu domowych warsztatach, jak i przedsiębiorstwach. To bardzo popularne narzędzie do wykonania trwałego łączenia między materiami różnego rodzaju np. metalu, tworzyw sztucznych czy skór. Czym jest nitownica pneumatyczna do nitonakrętek, jak działa, gdzie się sprawdzi i ile kosztuje? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Nitownica pneumatyczna do nitonakrętek – dla kogo?

Zanim omówimy działanie i cenę nitownicy pneumatycznej do nitonakrętek, warto określić, dla kogo jest to sprzęt. Gdy trafi w niepowołane ręce, jego możliwości mogą nie zostać w pełni wykorzystane, a także może stanowić poważne zagrożenie dla operatora. Należy zapamiętać, że nitownica pneumatyczna do nitonakrętek to narzędzie dla profesjonalistów. Wykorzystywana jest w przedsiębiorstwach przez pracowników, których zadaniem jest wykonanie nawet kilkuset połączeń nitowych dziennie np. na liniach produkcyjnych. Nitownice tego typu bardzo często wykorzystywane są przemyśle kosmonautycznym oraz lotniczym. Warto także zaznaczyć, ze nitownica pneumatyczna wymaga podłączenia do sprężonego powietrza, dlatego też jej wykorzystanie przez amatorów w domowych warunkach może być bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.

Nitownica pneumatyczna do nitonakrętek – ile kosztuje?

Nitownica pneumatyczna do nitonakrętek jest narzędziem wykorzystywanym przez profesjonalistów. Jej cena może być szokująca dla amatorów korzystających z ręcznych nitownic, które można kupić już za kilkanaście złotych. Koszt nitownicy pneumatycznej do nitonakrętek zaczyna się od około 1000 zł. Zakup bardzo profesjonalnych modeli może być wydatkiem rzędu 10.000 zł. Zazwyczaj duże firmy decydują się na zakup narzędzia znanej firmy. Nie w każdym przypadku jest to jednoczone z lepszą jakością, ale bardzo czerto marka będąca na rynku od kilku lub kilkunastu lat budzi większe zaufanie.

Warto zaznaczyć, że oprócz nitownicy pneumatycznej do nitonakrętek konieczny jest także zakup sprężarki powietrza, bez której praca narzędziem jest niemożliwa. To koszt zaczynający się od około 500 zł. Cena może różnić się w zależności od wydajności maszyny oraz dodatkowych opcji, takich jak np. dodatkowy zbiornik powietrza.

Nitownica pneumatyczna do nitonakrętek – jak działa?

Aby omówić działanie nitownicy pneumatycznej do nitonakrętek, warto określić czym właściwe są nitonakrętki. To specjalny rodzaj nitów – typu rurkowego. Jego wnętrze jest gwintowane. Dodatkowo w budowie można wyróżnić część niegwintowaną cienkościenną oraz kołnierz. Stanowi bardzo popularny sposób na wykonanie trwałych połączeń. Najczęściej wykorzystuje się je do pracy przy łączeniu zakładkowym cienkich blach. Nitownica pneumatyczna do nitonakrętek pozwala na szybkie złączenie nitami wybranych materiałów przy niewielkim nakładzie siły operatora. Korpus nitu należy włożyć w końcówkę nitownicy, a następnie trzon nitu należy umieścić we wcześniej wywierconych otworach. Podczas pociągnięcia spustu przez operatora do nitownicy uwalnia się sprężone powietrze, które uruchamia tłok i wciska nit w otwór. Konieczne jest połączenie nitownicy pneumatycznej na nitonakrętki ze sprężarką powietrza za pomocą wytrzymałego, elastycznego przewodu, który dostarczy do nitownicy wystarczająco dużo powietrza, pozwalającego na wciśniecie nitonakrętki w powierzchnię oraz zagniecenie jej kołnierza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here