Na co zwrócić uwagę, wybierając materac?

Odpowiednio dobrany materac jest bardzo ważny dla wygodnego i komfortowego snu. Jeśli więc chcesz spokojnie przespać noc, bez przewracania się z boku na bok i bólu kręgosłupa nad ranem, zainwestuj w dobry materac. Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając materac? Sprawdź nasze podpowiedzi.

  1. Czym się kierować, wybierając materac?
  2. Twardość materaca
  3. Rodzaj materaca

Czym się kierować, wybierając materac?

Rynek obfituje w szeroki wybór materaców różnego rodzaju. Dostępne są klasyczne sprężynowe i piankowe modele, ale również termoelastyczne, wysokoelastyczne, lateksowe, kieszeniowe, hybrydowe i inne. Czym się więc kierować, wybierając dla siebie konkretny model?

Przede wszystkim istotna jest wielkość materaca. Niby jest to oczywiste, ale wiele osób miewa problemy z odpowiednim dopasowaniem rozmiarów. Powinien on być idealnie dopasowany do łóżka, co zapobiegnie odkształceniom i przemieszczaniu się produktu, a w rezultacie niekomfortowemu odpoczynkowi. Wybór różnych rozmiarów materaców jest bardzo duży, ale dla szczególnie wybrednych osób dostępne są nawet możliwości wykonania materaca na wymiar. Należy także pamiętać o odpowiednim rozmiarze materaca dla dziecka. Nie zaleca się kupowania materaca, łóżka https://senpo.pl/lozka/ i pościeli „na zapas”, to znaczy w większych rozmiarach, które będą odpowiednie wtedy, gdy dziecko podrośnie. Dla wygody pociechy najlepiej zdecydować się na wybór produktu z sekcji dziecięcej. To zapewni odpowiedni komfort i bezpieczeństwo maluchowi.

Kolejnymi ważnymi parametrami, które warto wziąć pod uwagę, jest twardość, rodzaj wypełnienia oraz materiał, z którego materac jest wykonany.

Twardość materaca

Decydując się konkretny materac z oferty firmy Senpo lub od innego sprawdzonego producenta, warto wziąć pod uwagę twardość produktu. Od tego bowiem zależy wygoda snu i odpowiednie ułożenie ciała. W zbyt miękkim materacu ciało się wręcz zapada, a w rezultacie przybiera złą pozycję. Skutkiem tego są bóle kręgosłupa, karku i głowy. Nie należy jednak przesadzać w drugą stronę i wybierać bardzo twardego modelu. Spanie „na kamieniu” z pewnością nie będzie komfortowe i miłe. Jaka twardość jest więc odpowiednia? Nie będzie zaskoczeniem, gdy stwierdzimy, że średnia – materac nie może być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Idealny model powinien w sposób naturalny dostosowywać się do krzywizn kręgosłupa i budowy ciała w taki sposób, aby prawidłowo je podpierał. Przy decydowaniu o twardości ważna jest także waga użytkownika oraz pozycja najczęściej przyjmowana podczas snu. Przykładowo, jeśli jest to spanie na boku, materac powinien pozwalać biodrom i ramionom zagłębić się w nim, a kręgosłupowi przyjąć prostą linię.

Rodzaj materaca

Bardzo ważny jest też typ materaca, na którą to specyfikację składa się odpowiedni sposób konstrukcji, a także wypełnienie oraz materiał, z którego jest on wykonywany. Materace lateksowe są cenione za elastyczność i wysoką trwałość. Dzięki odpowiedniej wielkości otworom, zapewniają znakomitą wentylację i tym samym higienę snu oraz wygodę stosowania. Modele bonellowe są rodzajem materaców sprężynowych o kieszeniowej budowie. Są miękkie, uginają się, a niekiedy zdarza się nawet, że sprężyna przedostaje się do górnej warstwy w materacu i bardzo uwiera podczas snu. Dlatego też w przypadku modeli sprężynowych, lepiej zdecydować się na nowoczesne kieszeniowe materace firmy Tempur. Jak sama nazwa wskazuje, zawierają one kieszonki, w których mieści się wypełnienie oraz sprężyny. Zapewniają one wysoki komfort snu. Ponadto dostępne są także wersje piankowe, kokosowe, futonowe i hybrydowe. Przed wyborem konkretnego rodzaju, warto się dokładnie zapoznać ze specyfikacją każdego z nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here