Łóżko idealne do Twojej sypialni

Kolekcje mebli są dziś bardzo bogate i charakteryzują się różnorodnością proponowanych rozwiązań, zarówno jeśli chodzi o formę czy kolorystykę, jak i technikę wykonania. Dotyczy to i kompletów, i pojedynczych mebli – takich jak np. łóżka. Nasuwa się więc pytanie – na co zwrócić uwagę, aby wybrać łóżko, które będzie dla nas idealne? Nie zawsze najistotniejszą wskazówką w tym przypadku powinna być moda. Dokonując wyboru mebli, warto postawić na jakość – czyli wygodę, trwałość oraz estetykę.

Komfortowa prostota

Jaki styl dominuje dziś w aranżacji wnętrz mieszkalnych? Zdecydowaną większość z nich urządzamy zgodnie z założeniami stylu minimalistycznego i korespondującego z nim stylu skandynawskiego. Ich cechą wspólną jest zamiłowanie do prostych form i jasnych kolorów. 

Niezależnie od tego, czy preferujemy minimalizm w wydaniu industrialnym (mieszkania typu loft), czy skandynawskim (z udziałem naturalnych materiałów, w tym przede wszystkim drewna) – do każdej sypialni urządzonej zgodnie z tymi popularnymi konwencjami pasować będzie proste i funkcjonalne łóżko tapicerowane z materacem.

Tego typu łóżka należą do najbardziej wygodnych i uniwersalnych. Oferowane są w różnych wymiarach, dlatego z powodzeniem można je dopasować zarówno do dużych, jak i niewielkich sypialni. Sklepy specjalizujące się w tego typu ofercie, takie jak internetowy salon BiG Meble, proponują m.in. łóżka w rozmiarach: 120 x 200 cm, 140 x 200 cm, 160 x 200 cm i 180 x 200 cm.

Łóżka tego rodzaju wyróżniają się nowoczesną techniką wykonania, solidną konstrukcją, wysokiej jakości materiałami i ponadstandardową funkcjonalnością. Są to meble z podwójnym lub potrójnym stelażem, wykonanym z najlepszej jakości drewna (np. bukowego). 

Możemy wybrać łóżko z pojemnikiem na pościel albo z szufladą (szufladami). Niezależnie od tego, jak duży model wybierzemy i jakie dodatkowe elementy konstrukcji będzie on miał – każdy można łatwo podnieść dzięki siłownikom gazowym.

Paleta tkanin

Łóżko jest specyficznym meblem – zanim będziemy decydować o jego kolorystyce i innych elementach dekoracyjnych, należy zadbać o to, by było wygodne i stabilne. Jeśli będzie zbyt miękkie albo twarde – nie spełni swoich podstawowych funkcji, a my nie będziemy z niego zadowoleni. Odpowiednio dobrane łóżko to gwarancja spokojnego i zdrowego snu.

Jeśli wybierzemy już najwłaściwszy model (rodzaj stelaża, materaca) – możemy zastanowić się, co zrobić, aby łóżko pasowało stylem pokoju, w którym się znajdzie. Wybór tkaniny obiciowej łóżka tapicerowanego ma istotne znaczenie dla jego wyglądu – może to być np. ekoskóra tapicerska, miękki materiał przypominający plusz czy tkanina o splocie typowym dla materiałów naturalnych. 

Niezależnie od tego, jakie obicie wybierzemy, możemy być pewni, że będzie to tkanina odporna na zabrudzenia i wykazująca się odpowiednim poziomem przepuszczalności powietrza. Tapicerka może być wykonana w sposób tradycyjny albo z charakterystycznym pikowaniem (np. w elemencie zagłówka). 

Aby wybór łóżka był optymalny, pozostaje nam jeszcze postawić na kolor, który będzie współgrał z kolorystyką sypialni. Tu wybory okazują się bardzo różne – niektórzy preferują tradycyjne kolory, a więc: biel i czerń, zarówno w wydaniu monochromatycznym, jak i w duecie. Dużym zainteresowaniem cieszą się także beż, brąz i wiele odcieni szarości. Obecnie daje się też zauważyć trend mniej zachowawczy – w kolekcjach nie brakuje zatem łóżek tapicerowanych w kolorze fioletowym, czerwonym, zielonym, pomarańczowym czy żółtym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here