Dom – któż z nas nie chciałby go mieć? Jak miło by było wyjść latem na obiad do ogródka, budzić się w otoczeniu drzew a nie spalin samochodów a za oknem mieć ogródek a nie stary samochód sąsiada. Niestety marzenie o własnym domu dla większości z nas jest tylko mrzonką. A jednak…

Problemy z domem

Dzisiaj istnieje już sposób, aby niskim nakładem finansowym wybudować dom, jednak o tym powiemy później. Teraz warto omówić standardowe problemy z budową domu. Pierwszy problem to oczywiście fundusze – taki dom kosztuje bardzo dużo i niestety zazwyczaj wymaga wzięcia sporego kredytu. To jednak nie wszystkie problemy…

Otóż nieraz wiele osób decyduje się na zakup większego domu, z myślą, że potem zamieszkają tam dzieci czy wnuki. Jednak do takich sytuacji rzadko dochodzi, zazwyczaj bowiem jednak młodzi chcą wyprowadzić się na swoje. W efekcie zostajemy sami w ogromnym domu z kredytem. Czy nie ma żadnej alternatywy?

Domy bez działki – znakomity pomysł!

Oczywiście, że XXI wiek ma do zaproponowania jakieś ciekawe rozwiązanie. Będą nim domy bez działki. O co tutaj chodzi? Otóż domy bez działki to ni mniej ni więcej niż malutkie składane domki, na które nie trzeba mieć pozwolenia na budowę i które mogą stanąć na dowolnie wynajętej działce.

Dlaczego to rozwiązanie jest tak popularne? Otóż niewątpliwie dużą zaletą domów bez działki jest ich bardzo niski koszt zakupu. Ponadto takie domki są bardzo mobilne. Nie musimy się zatem obawiać, że zmieniając pracę i pracując w innym mieście będziemy musieli też od razu zmieniać mieszkanie. Warto jeszcze dodać, że te domy budowane są z lekkich, utrzymujących ciepło materiałów.

Mity na temat domów bez działki

Na koniec dobrze jest wspomnieć o kilku mitach, całkowicie niesłusznych, które niestety mówi się na temat domów bez działki. Otóż niektórzy utrzymują, że są to bez mała domki cygańskie. To jest zupełna nieprawda – domki te konstruowane są w przeróżnych stylach – nawet bardzo klasycznych. Rzeczywiście jedna pewien typ takich domków zaopatrzony w koła, może nieco przypominać przyczepę campingową.

Czasem także pojawia się głos, że to zupełnie bez sensu i nie da się wychować rodziny na tak małej przestrzeni, że to wcale też nie wychodzi zbyt tanio. Oczywiście faktem jest to, że nie jest to rozwiązanie dla rodzin z wieloma dziećmi. Niemniej jednak dziecko do pewnego roku życia może mieszkać z nami, a m w tym czasie uzbieramy na lepsze lokum.

Artykuł powstał we współpracy z firmą HOGER

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here