Wielu z nas posiada w swoim domu kwiaty. Są to piękne ozdoby, nadające się do każdego wnętrza. Podczas wyboru naszych nowych roślin nie tylko wybieramy gatunek, ale również donice w jakich będą znajdować się nasze kwiaty. Donice dodatkowo mają wielki wpływ na wygląd naszego wnętrza. Lecz ważne jest nie tylko wnętrze naszego domu, ale również to, co znajduje się przed nim. Każdy idąc ulicą zwraca szczególną uwagę na ogród. Nawet jeżeli Twój om nie należy do najnowszych, Twój ogród może nadrobić wszelkie zaległości. Piękna zielona trawa, kwiaty oraz małe drzewka ozdobne. Dodatkowo pięknie rzeźbiona ławeczka znajdująca się pośród kolorowych roślin. Raj na ziemi!

Jakie znamy małe drzewka ozdobne?

Do najbardziej popularnych oraz ciekawych małych drzew ozdobnych należą między innymi głóg dwuszyjkowy, wierzba mandżurska, dereń kousa oraz lilak japoński. Rozpoczynając od głogu dwuszyjkowy – osiąga on wysokość do sześciu metrów. Dobrze znosi niskie temperatury, ale jak to większość roślin lubi wygrzewać się na słońcu. Te drzewko zakwita na przełomie maja i czerwca. Jego kwiaty mogą być koloru czerwonego, różowego lub białego. Jego najlepszą zaletą są czerwone owoce, dlatego jest to świetny przykład małego drzewka ozdobnego. Każdego na pewno zachwyci wyjątkowa wierzba mandżurska. Posiada ona nietypowe, spiralnie poskręcane gałęzie oraz liście- ciemnozielone z wierzchu, zaś od spodu mające odcień szarozielony. Gałęzie tego drzewa często wykorzystywane są do tworzenia różnego rodzaju bukietów. Przepiękne zwisające gałęzie nadadzą uroku naszemu ogródkowi. Dereń kousa to jeszcze niższe drzewko, osiągające do trzech metrów wysokości. Zakwita on w czerwcu, jesienią zaś jego liście przybierają jaskrawoczerwoną barwę. To przepiękne małe drzewko ozdobne, którym największym atutem są jego owoce. Te owocki ze względu na ich kształt oraz czerwoną barwę, przypominają maliny. Lilak japoński to równie piękne drzewo, osiągające od trzech do pięciu metrów wysokości. Posiada on cudowne białe kwiaty o niesamowitym mocnym zapachu.

Czy uprawa małych drzewek ozdobnych jest trudna?

Małe drzewka ozdobne nadają się do każdego ogrodu właśnie ze względu na łatwość uprawy. Takie drzewka zazwyczaj dobrze znoszą niskie temperatury. Jedyne o co musimy się martwić to ewentualne nawadnianie od czasu o czasu. Głóg dwuszyjkowy należy na przykład do drzew niewymagających za dużo wody. Spokojnie poradzi sobie podczas suszy. Małe drzewka ozdobne również nie posiadają wysokich wymagać w związku z glebą, w której zostaną zasadzone.

http://www.royalproperties.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here