Wyposażenie ogrodu warto kupić jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego. Wcześniejszy zakup krzeseł, stołu, sofy czy innych elementów wyposażenia altany lub tarasu pozwala cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu już od pierwszych ciepłych dni.

Meble ogrodowe na więcej niż jeden sezon

Meble ogrodowe są wykonywane z wielu różnych materiałów o odmiennej trwałości. Warto zdecydować się jednak na te modele, które posłużą dłużej niż przez jeden sezon. Najmniej trwałe są najtańsze meble plastikowe. Ich minusem jest również mało estetyczny wygląd i podatność na zabrudzenia, które trudno usunąć. Znacznie lepszym wyborem są meble wykonane z drewna, metalu i aluminium. Ich ofertę można poznać na https://dominova.com.pl/meble-ogrodowe.

Meble drewniane pokryte impregnatem, meble metalowe i meble aluminiowe bez przeszkód służą nawet przez dekadę, pomimo pozostawania na zewnątrz przez cały rok. Ich wygląd nie zmienia się z czasem, a wszelkie zabrudzenia są łatwe do usunięcia. Co ważne, w ofercie na https://dominova.com.pl/stoly-i-stoliki-ogrodowe można znaleźć nie tylko tradycyjne stoliki ogrodowe, ale również bogaty wybór stołów ze szklanym blatem lub z blatami rozkładanymi.

Jak pielęgnować meble ogrodowe?

Aby mieć pewność, że meble ogrodowe posłużą przez długi czas, powinno się zadbać o ich prawidłową pielęgnację. W przypadku mebli drewnianych wskazane jest wykonywanie okresowej impregnacji. Meble z drewna są pokrywane impregnatem tuż po ich wykonaniu, lecz ochronna warstwa wystarcza maksymalnie na 3-5 lat. Po tym czasie meble powinno się ponownie pomalować bejcą, lakierem lub innym środkiem do ochrony drewna przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.

Meble metalowe wymagają okresowego malowania środkami chroniącymi przed pojawianiem się korozji. Wszelkie uderzenia mogą sprawić, że warstwa preparatu antykorozyjnego zostanie uszkodzona, a w powstałej szczelinie pojawi się rdza. Pojawienie się rdzy poważnie zagraża trwałości mebli, dlatego ochrona przed korozją jest najważniejszym aspektem pielęgnacji mebli metalowych.

Meble ogrodowe z aluminium są najłatwiejsze w pielęgnacji. Zwykle wystarczy od czasu do czasu przecierać je wilgotną szmatką, aby usunąć z nich brud. Aluminium nie trzeba malować ani zabezpieczać przed korozją. Metal jest w pełni odporny na rdzę, a długotrwałe przebywanie na mrozie lub deszczu pozostaje bez negatywnego wpływu na jego żywotność. Co jakiś czas, na przykład na rozpoczęcie sezonu, meble z aluminium można dokładnie wyczyścić, polewając je strumieniem wody bezpośrednio z ogrodowego węża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here